Кожен біженець, який без поважної причини відмовляється від роботи, навчання або інтеграційних заходів, повинен у майбутньому очікувати значного зменшення соцвиплат на 30 відсотків
Федеральний уряд Німеччини 2 жовтня ухвалив нові, жорсткіші рішення для реалізації ініціативи економічного зростання, спрямованої на заходи щодо ринку праці. Зокрема, планується посилити вимоги до працевлаштування біженців для отримання соціальної допомоги (Bürgergeld) та посилити санкції за нелегальну роботу. Крім того, період, протягом якого не враховуватиметься наявність майна для отримувачів соцдопомоги, буде скорочений з 12 до 6 місяців.
Про скорочення соціальної допомоги тим, хто не хоче працювати у Німеччині, йдеться у повідомленні Міністерства праці Німеччини.
"Ми активно працюємо над реалізацією ініціативи зростання федерального уряду для підвищення динаміки на ринку праці. Посередництво та підвищення кваліфікації залишаються основою соціальної допомоги для забезпечення працевлаштування людей", – зазначив міністр праці Німеччини Губертус Гайль.
Утім, для тих, хто не дотримується правил або вдається до нелегальної роботи, готують жорсткіші наслідки.
"Ті, хто відмовлятиметься від прийнятної роботи, навчання або заходів інтеграції без вагомої причини, повинні будуть, згідно з урядовими постановами, негайно отримати зменшення соціальної допомоги на 30% від базової суми на три місяці", - йдеться у повідомленні.
Зазначається також, що якщо особа пропустить зустріч у центрі зайнятості без поважної причини, її допомога буде скорочена на 30%, замість попередніх 10%, на один місяць.
Щоб запобігти нелегальній роботі, одержувачам громадянської допомоги, які займалися нелегальною роботою, ця допомога буде зменшена, як зазначено в допоміжних формулюваннях для Бундестагу. Крім того, центри зайнятості будуть зобов'язані повідомляти митну службу про підозри щодо нелегальної роботи.
Також вважається прийнятною робота, яка передбачає довший шлях до місця працевлаштування. Інші положення включають можливість працевлаштування іноземних фахівців на тимчасовій роботі, а також запровадження умовного дозволу на працевлаштування від міграційної служби. Це повинно полегшити роботодавцям наймати осіб зі статусом допуску або тимчасового захисту, забезпечуючи при цьому правову безпеку.
Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц звернувся до українців, які втекли від війни до ФРН, нарешті знайти собі роботу. Особливо це стосується кваліфікованих фахівців, які досі отримують допомогу від держави й не залучені до праці. Таких він нарахував кілька сотень тисяч.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.