Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Впродовж останнього року українці відкрили рекордну кількість бізнесів у Польщі, отже наразі левова частка малого бізнесу в країні припадає на переселенців з України
Українці, які через війну виїхали до Польщі, досить швидко пристосувались до нових умов життя та почали розвивати бізнес. З 24 лютого 2022 року вони відкрили 29 400 індивідуальних підприємств. Це близько 70% іноземного бізнесу, який почав роботу у цій країні у вказаний період.
Про це повідомив Польський економічний інститут. Зазначається, що майже кожний десятий ФОП, створений у Польщі, був українським. Серед галузей, у яких активно розвивався український бізнес, переважають будівництво, послуги, інформація та звʼязок.
"У 2022 році українці відкрили в Польщі близько 16 000 підприємств. Це 6% від всіх відкритих справ у минулому році. У першому півріччі 2023 їх було майже 14 тисяч. Майже кожна десята компанія, створена в Польщі, була українською. З початку війни в Україні до кінця червня 2023 року в базі даних CEIDG зареєстровано 29,4 тисяч осіб", – йдеться у повідомленні.
Для порівняння, у січні 2022 року громадяни України відкрили у Польщі лише 188 підприємств, аналогічна кількість була зафіксована й у лютому 2022 року. А вже у квітні того ж року кількість компаній збільшилася майже втричі. З травня минулого року щомісяця у Польщі реєструється не менше 1000 нових компаній. Цього року показники збільшились і щомісяця фіксується створення понад 2000 українських ФОПів.
"На українські компанії припадає 67% усіх нових іноземних бізнесів і 10% усіх фірм, створених протягом першої половини 2023 року. При цьому з початку 2022 року закрилися 933 компанії (3%), створені українцями", – зазначили в організації.
Польща прийняла найбільшу кількість біженців з України з початку повномасштабної війни. Наразі у цій країні перебуває близько 2 мільйонів українців. Більшість з них повністю адаптувались до нових умов, влаштувались на роботу та не потребують підтримки від держави.
За 2022 рік українці, які легально працюють у Польщі, сплатили майже один мільярд злотих податків. Відомо, що всі українські біженці мають право легально перебувати у Польщі лише до 4 березня 2024 року. Претендувати на більш тривале перебування можуть: офіційно працевлаштовані українці; особи, які виконують у Польщі висококваліфіковану роботу (науковці, інженери, працівники сектора IT тощо) та громадяни України, які відкрили підприємницьку діяльність.
Інформатор раніше писав, що українці в Польщі зможуть отримувати українську пенсію в поштових відділеннях. Також повідомляли про послуги у сфері держреєстрації актів цивільного стану - зокрема, не виїжджаючи з Польщі українці зможуть одружуватись і розлучатись.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.