Документ у парламенті зареєстрували 22 лютого 2024 року і наразі вже можна побачити його текст
Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про демобілізацію строковиків. Йдеться про терміни строкової військової служби. Очільник держави позначив документ як невідкладний.
Проєкт Закону № 11035 про внесення змін до глави XII "Прикінцеві положення" Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" щодо строків строкової військової служби з'явився на сайті ВР. Документ зареєстрували 22 лютого. У законопроєкті зазначається, що військовослужбовці строкової служби, строк яких закінчився під час дії воєнного стану та військову службу яких продовжено понад встановлені строки, звільняються з військової служби в запас у строки, визначені Указом Президента України.
"Отже, термінів (демобілізації. - Ред.) немає. Все буде вирішувати Указ Зеленського", - прокоментував документ нардеп Олексій Гончаренко.
Ще минулого року українці зверталися до президента з проханням розглянути можливість демобілізації військовослужбовців через півтора року служби. У відповідній петиції автори звернення пропонували ввести порядок демобілізації для того, аби військові за власним бажанням могли піти з лав ЗСУ після 18 місяців проходження служби. Її підтримали понад 25 тисяч українців.
Пізніше секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що в Україні планують демобілізувати строковиків, у яких закінчився термін служби. Він пообіцяв, що демобілізація строковиків в Україні відбудеться найближчим часом.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
У нашому відео разом з Тарасом Котовим ми розглянемо всі фактори недовіри платників податків до органів контролю. Дізнаємося, де саме починаються проблеми та чому корупційні схеми не можуть бути подолані. Не пропустіть ці важливі розмисли та рекомендації в нашому відео. Приєднуйтесь до перегляду!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.