В Україні демобілізують строковиків, чий термін служби закінчився — Данілов

Читать на русском

Демобілізація строковиків в Україні має відбутися найближчим часом, каже секретар РНБО

Читать на русском
Данілов, військові
Данілов анонсував демобілізацію

Демобілізація строковиків в Україні має відбутися найближчим часом, каже секретар РНБО

В Україні планують демобілізувати строковиків, у яких закінчився термін служби. За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, відбудеться це вже найближчим часом. З таким проханням виступив президент Володимир Зеленський, і військові з ним погодилися. 

Про це Данілов сказав в коментарі Українському радіо. Питання демобілізації, за словами секретаря РНБО, обговорювалося на Ставці Верховного Головнокомандувача 24 листопада. 

"Сьогодні відбулося засідання Ставки Верховного Головнокомандуючого і цьому питанню було приділено велику увагу для того, щоб ми справедливо займалися питанням долучення до нашого війська тих людей, які необхідні нам для обороноздатності країни. Що стосується мобілізації людей, які проходили строкову службу, то Президент попросив і військові погодилися, що найближчим часом ці люди будуть демобілізовані. Цей процес відбудеться і ми розуміємо, скільки їх", - заявив Данілов.

Ті військовослужбовці, чий термін строкової служби закінчився, і які бажають залишитися, можуть зробити це, уклавши контракт. Інших демобілізують, сказав Данілов. 

Петиція з проханням про демобілізацію військових 

Раніше українці зверталися до президента з проханням розглянути можливість демобілізації військовослужбовців через півтора року служби. У ній автори звернення пропонували ввести порядок демобілізації для того, аби військові за власним бажанням могли піти з лав ЗСУ після 18 місяців проходження служби. Її підтримали понад 25 тисяч українців. Зараз ця пропозиція знаходиться на розгляді у президента. Авторка петиції, Марина Смішко, аргументує свою позицію тим, що захисникам України потрібен відпочинок для відновлення фізичних і моральних сил.

"Вже більше, ніж рік наші військові перебувають на передовій і не знають, скільки часу ще їм доведеться там залишитися, тому виникає нагальна необхідність встановити чіткі строки. Відсутність чіткого терміну служби призводить до погіршення морально-психологічного стану військових. Важливо враховувати, що після розпочатку повномасштабного вторгнення в армію вступили добровольці і ті, хто відзначився своєю готовністю прийняти повістку. Отже, держава та суспільство поклалися на цих людей для своєї оборони. Але наразі ці особи, не маючи чітких правил і термінів служби, не можуть бути впевнені у підтримці з боку держави та громадськості", - зазначала авторка.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.