Демобілізація військових після 18 місяців служби: петиція до Зеленського набрала необхідні для розгляду голоси

Автори петиції наголошують, що військовослужбовці мають мати чіткі терміни служби після яких вони мають право демобілізуватись

Електронна петиція, військовий, дитина
Петиція за демобілізацію з лав ЗСУ набрала 25 тисяч підписів . Фото: Електронні петиції

Петиція до президента України стосовно питання демобілізації набрала 25000 підписів. У ній автори звернення пропонують ввести порядок демобілізації для того, аби військові за власним бажанням могли піти з лав ЗСУ після 18 місяців проходження служби. Вони зазначають, що бійцям потрібен час для фізичного та морального відновлення, а також що вони не можуть служити вічно без перепочинку. 

Про це йдеться в петиції на офіційному вебсайті президента. Підписанти просять президента дати відпочинок військовим хоча б на пів року, чи рік. 

"Невизначеність термінів служби призводить до погіршення морально-психологічного стану військових. Слід особливо врахувати, що після початку повномасштабного вторгнення першими прийшли в армію добровольці й ті, хто не збирався ухилятися від повісток. Виходить, що держава та суспільство могли покластися на цих людей для свого захисту – натомість, ці люди, без чітко прописаних прав і термінів служби, наразі не можуть покластися на державу та суспільство" - підкреслюють автори петиції. 

За їхньою думкою, військовослужбовці, які вже як півтора року знаходяться на фронті, щоденно виконуючи бойові завдання, не розуміють, скільки ще часу їм там прийдеться бути. Саме тому громадяни наголошують, що треба врегулювати терміни проходження військової служби. Без відпустки військові морально та фізично виснажені, їм з кожним днем стає все важче. Родичі захисників, в особливості діти, також хочуть їх побачити вдома. 

Петиція набрала необхідну кількість підписів. Тепер її має розглянути президент.

Допомога військовим

Раніше повідомлялось, що в Україні запропонували компенсувати деяким військовим невикористану відпустку, яка надавалась під час проходження військової служби. В законопроєкті № 9638 передбачались зміни щодо соцзабезпечення військовослужбовців. У разі прийняття закону, військові могли б отримати нову допомогу по виплатам компенсації невитраченої відпустки у разі звільнення з військової служби. Це стосується як і невикористанних днів цьогоріч, так і за минулі роки. 

Держава також фінансово допомагає військовим та їх родинам. Кожен учасник бойових дій може отримати пільги для оплати житлово-комунальних послуг. Щоб це зробити, їм треба звертатися до Пенсійного фонду України з питаннями їх призначення. Це можна зробити особисто, звернувшись у відповідний відділок відомства, поштою, надіславши заяву та необхідні документи, або ж онлайн, скориставшись вебпорталом електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою авторизації в Дії. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube