Окремо Україна також планує отримати додаткову підтримку у вигляді позик у розмірі 50 мільярдів доларів, що фінансуються за рахунок прибутку від заморожених активів російського центрального банку
Цього тижня представники Фонду зустрінеться з офіційними особами у Києві. Вони проводять запланований огляд програми кредитування на суму 15,6 млрд. доларів. Результатом перевірки може стати виділення Україні 1,1 млрд доларів США, якщо співробітники фонду визначать, що Україна досягає цільових показників програми та має достатньо коштів та політик для задоволення своїх фінансових потреб. Про це 4 вересня пише Bloomberg з посиланням на власні джерела серед учасників перемовин.
Фінанси уряду України підтримали приблизно 122 млрд дол. міжнародної допомоги від США, Європейського Союзу та інших союзників, а також МВФ. Але країна все ще стикається з бюджетним дефіцитом у розмірі 15 млрд дол.наступного року, який ще не був покритий фінансовими зобов'язаннями донорів, згідно з останніми оцінками прем'єр-міністра Дениса Шмигаля.
Щоб допомогти заткнути цю дірку, МВФ планує закликати центральний банк України девальвувати гривню швидшими темпами та пом'якшити грошово-кредитну політику на тлі помірної інфляції, пише Bloomberg. Ці кроки спрямовані на те, щоб роздмухати бюджетні доходи України у місцевій валюті та зробити запозичення для Міністерства фінансів дешевшими.
Проте Національний банк України не хоче, щоб гривня послабшала ще більше. Валюта вже втратила понад 10% з жовтня, коли було скасовано фіксований обмінний курс, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії. Цей крок поставить під сумнів здатність центрального банку підтримувати цінову стабільність, пише Bloomberg.
Під час обговорень перед зустрічами цього тижня, додає Bloomberg, МВФ також розкритикував план уряду України щодо підвищення низки податків як надто м'який і закликав розглянути питання про збільшення більш широкого спектра мит. Однією з можливих пропозицій є підвищення податку на додану вартість із нинішніх 20%.
Окремо Україна також планує отримати додаткову підтримку у вигляді позик у розмірі 50 мільярдів доларів, що фінансуються за рахунок прибутку від заморожених активів російського центрального банку. Велика сімка, яка очолює зусилля, прагне отримати кошти до кінця року, хоча США та ЄС досі допрацьовують деталі.
У вівторок, 3 вересня, Парламент підтримав за основу внесення змін до держбюджету-2024 з метою збільшення видатків сектору безпеки та оборони на 495,3 млрд грн. Водночас законопроєкт про внесення змін до Податкового кодексу, який є системно пов’язаним зі змінами до держбюджету, парламентарі відправили на повторне перше читання. Мінфін закликав парламентарів таки підвищити податки.
29 серпня Фінансовий комітет рекомендував Верховній Раді прийняти за основу доопрацьований законопроєкт N11416-д про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану. Доопрацьованим законопроєктом передбачається, зокрема:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.