Коли у школах Києва почнуться зимові канікули

Читать на русском

У випадку надзвичайної ситуації в місті частину шкіл використовуватимуть для роботи пунктів обігріву

Читать на русском
Коли у школах Києва почнуться зимові канікули
Під час канікул, учням запропонують індивідуальні заняття та групові консультації

У випадку надзвичайної ситуації в місті частину шкіл використовуватимуть для роботи пунктів обігріву

Зимові канікули триватимуть у Києві з 26 грудня до 27 січня — діти відпочиватимуть майже місяць. У цей час школи прогріватимуть мінімально для збереження системи опалення. Вчителі матимуть змогу піти за бажанням в оплачувану відпустку.

Про це повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський. За його словами, з 9 січня 2023 року, під час канікул, учням запропонують індивідуальні заняття та групові консультації.

"Також працюватимуть гуртки та спортивні секції. У другому півріччі, традиційно, особлива увага приділятиметься учням випускних класів – четвертих, дев’ятих і одинадцятих. Загалом же, згідно з чинним законодавством України, 2022/2023 навчальний рік триватиме до 1 липня", - сказав Мондриївський.

Перенесення часу початку уроків

В умовах відключення світла офлайн навчання у школах має починатись та закінчуватись у світловий проміжок дня. Це максимально виключить залежність освітніх закладів від віялових та аварійних відключень електроенергії. Саме тому уроки триватимуть з 09:00 до 16:00. Водночас для дітей початкових класів – до уроків та після них – працюватимуть групи подовженого дня.

"Учні, які навчаються онлайн, підключаються до уроків за можливості. Тому опрацювання тем і завдання дублюються через месенджери та електронною поштою. Крім того, повторення пройденого на наступному уроці – обов’язкове", – сказав Мондриївський.

Як перебої з електрикою впливають на навчання дітей в Україні

Під час масованих атак загарбників Україна зазнала руйнування об’єктів критичної інфраструктури. Тому є проблеми з постачанням електроенергії та опаленням. Це все впливає на освітній процес. Під час повітряних тривог перебування в укритті без світла й, можливо, без опалення стає випробуванням та певною загрозою для здоров’я. Доволі часто повітряні тривоги та відсутність світла досить тривалі, від 2-3 до 5 годин. У цей час діти мали б навчатися, але, перебуваючи в укритті під час повітряної тривоги або без світла, часто педагоги не мають змогу продовжити як очне, так і дистанційне навчання учнів. Якщо ж воно і продовжується, то не завжди учні можуть до нього приєднатися через поганий інтернет або його відсутність в укритті та відключення електропостачання. Частина закладів освіти приймають рішення щодо шестиденного навчання замість п’яти днів, щоб зменшити перерви у навчанні через можливі відключення світла та опалення взимку.

Нагадаємо, в Україні перше місто повністю перейшло на електронні щоденники для всіх школярів. Крім того, українські школярі можуть завантажити книги для навчання з електронної бібліотеки.

Також Інформатор писав, чи повернуть в Україні очне навчання та скільки шкіл мають укриття.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.