Коли Польща оприлюднить результати розслідування падіння ракети - головні новини ночі

Читать на русском

Ми зібрали найактуальніші новини початку доби 18 листопада

Читать на русском
Коли Польща оприлюднить результати розслідування падіння ракети - головні новини ночі
Коли Польща оприлюднить результати розслідування падіння ракети

Ми зібрали найактуальніші новини початку доби 18 листопада

Речник Міністерства закордонних справ Польщі Лукаш Ясіна повідомив, що результати розслідування падіння ракети у польському селі Пшеводув Грубешівського повіту Люблінського воєводства стануть відомі за кілька днів. Залужний та Міллі обговорили ситуацію на фронті після масованих обстрілів РФ, а в Індії погодились підтримати енергетичний сектор України. Про ці та інші новини читайте у нашому дайджесті - головні новини ночі.

Польща невдовзі оприлюднить результати розслідування щодо ракетного удару

Влада Польщі очікує отримати результати розслідування падіння ракети в найближчі кілька днів. Про це телеканалу CNN повідомив представник МЗС Польщі Лукаш Ясіна.

Польський чиновник розповів телеканалу, що Варшава швидко розпочне розслідування падіння ракети. Ясіна сказав, що українським експертам також буде дозволено доступ до місця, наголосивши, що спочатку мають бути "деякі юридичні заходи, щоб створити гарний простір для їхньої експертизи".

Залужний та Міллі обговорили ситуацію на фронті після масованих обстрілів РФ

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний провів телефонні переговори із головою Об'єднаного комітету начальників штабів США Марком Міллі. Сторони обговорили ситуацію на фронті після ракетних масованих ракетних атак РФ. Про це повідомив представник Об'єднаного штабу США Дейв Батлер в коментарі CNN.

Міллі під час розмови підтвердив подальшу підтримку України у боротьбі російськими окупантами.

"Вони обговорили неспровоковане і продовження вторгнення Росії в Україну і обмінялися думками та оцінками. Голова підтвердив непохитну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України", - заявив Батлер.

В Індії погодились підтримати енергетичний сектор України

В Індії погодились підтримати український енергетичний сектор, що страждає внаслідок регулярних обстрілів зі сторони Росії, повідомляє Урядовий портал.

 Так, міністр енергетики України Герман Галущенко зустрівся з Надзвичайнним і Повноважним Послом Індії в Україні Харшем Кумаром Джейном. Галущенко розказав про стан української енергетичної інфраструктури після обстрілів, а також про обмеження енергопостачання для великої кількості споживачів. Міністр наголосив, що енергетичні компанії докладають надзвичайні зусилля, щоб відновити електропостачання.

"До зими залишились лічені дні, і нам необхідно якомога швидше відновити ланцюги постачання електроенергії. Слово "терміново" занадто слабке, щоб описати наскільки невідкладно ми маємо це зробити", - зазначив Галущенко.

В свою чергу, Харш Кумар Джейн запевнив українську сторону у цілковитій підтримці та готовності надати необхідну допомогу.

Сенатори США хочуть розслідувати діяльність Маска на посаді глави Twitter

Сім сенаторів від Демократичної партії США в четвер надіслали листа голові Федеральної торгової комісії (ФТК) Ліні Хан з проханням розслідувати діяльність Ілона Маска на посаді директора компанії Twitter.

Про це йдеться у листі, опублікованому на сайті сенатора-демократа від штату Коннектикут Річарда Блюменталя.

На думку конгресменів, Маск, попри попередження, запровадив функції, які можуть бути використані для "шахрайства, афер та небезпечного самозванства".

"Ми пишемо з приводу серйозного, навмисного прояву зневаги з боку компанії Twitter до безпеки своїх користувачів та закликаємо Федеральну торгову комісію розслідувати будь-які порушення з боку Twitter угоди про згоду 2011 року", - йдеться у листі.

Сенатори побоюються, що зміни, внесені Маском, наражають користувачів на соцмережу ризику і можуть безпосередньо порушувати умови угоди.

КНДР запустила чергову міжконтинентальну балістичну ракету

Північна Корея запустила міжконтинентальну балістичну ракету (МБР) в напрямку сходу в п'ятницю, повідомив офіційний представник міністерства оборони Південної Кореї, передає CNN.

Повідомляється, що це сталося через день після того, як Пхеньян запустив балістичну ракету малої дальності у води біля східного узбережжя Корейського півострова і зробив "суворе попередження" США про "більш жорстку військову протидію" їх більш тісним оборонним зв'язкам з Південною Кореєю і Японією.

Це вже другий ймовірний випробувальний запуск ракети цього місяця - попередній запуск ракети, здійснений 3 листопада, виявився невдалим. За підрахунками CNN, Північна Корея проводила ракетні випробування 34 дні в цьому році. Підрахунок включає як балістичні, так і крилаті ракети.

В Іспанії - скандал через новий закон про сексуальне насильство

В Іспанії розгорівся скандал після того, як закон про посилення покарання за злочини на сексуальному ґрунті почав використовуватися адвокатами для пом'якшення вже винесених вироків своїм клієнтам, передає BBC.

У результаті законодавчих змін щонайменше четверо злочинців можуть достроково вийти з в'язниці, а у принаймні восьми інших справах адвокати домоглися скорочення термінів ув'язнення для засуджених ґвалтівників.

Приміром, в одному випадку вирок чоловіку, ув'язненому на вісім років за сексуальне насильство над 13-річною падчеркою, суд Мадрида скоротив на два роки. А на Майорці двоє ґвалтівників, засуджених на три роки, тепер можуть вийти на свободу, оскільки вони вже відбули два роки ув'язнення.

Річ у тім, що іспанський кримінальний кодекс передбачає: в разі ухвалення нового закону нові злочини, що містяться в ньому, можуть бути застосовані у ретроспективі. Тому в деяких випадках захист стверджував, що новий закон встановлює нижчі мінімальні терміни покарання, а отже, початкові вироки повинні бути зменшені.

Міністерка з питань рівності Іспанії Ірен Монтеро, яка ініціювала ухвалення нового закону, виступила на його захист, заявивши, що "мачизм може змусити деяких суддів застосовувати закон неправильно".

Професор-правник Університету Валенсії Карлос Флорес сказав BBC, що цей коментар "викликав обурення серед представників юридичної професії".

"Зараз 55% іспанських суддів – жінки, тому звинувачувати їх у "мачизмі" є образою. А правова освіта суддів з гендерних питань триває вже давно", – зазначив він.

Нагадаємо, група членів Палати представників Конгресу США від трампістського крила Республіканської партії внесли законопроєкт про запровадження аудиту допомоги Україні в її протистоянні з Росією.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.