Створити диво українському клубу не вдалося

СК Дніпро-1 Славія Ліга Європи
СК Дніпро-1 не програв Славії у другому матчі, але вибув з Ліги Європи

СК Дніпро-1 у другому матчі виглядав набагато краще, але Славія змогла перетягнути ініціативу на свій бік і комфортно виходить на Зорю. Усі деталі матчу Ліги Європи наводить Інформатор.

Перед грою

Дніпро-1 мав створити диво: розгром у гостях не залишав іншого варіанту. У складі не було проблемних Адамюка та Сватка - замість них вийшли Пасіч і Каплієнко. В середній лінії також заміни - Бланко через травму навіть не в заявці, у центрі Пихальонок, а на фланг йде Горбунов. Філіппов мав вирішити свою задачу попереду. Але не замінити Довбика, а стати завершальною ланкою клубу. Відзначимо і суто український стартовий склад.

Славія - це той випадок, коли навіть легкі 3:0 вдома не змусять тренера награвати резерв. Замість видаленого Огбу вийшов Усу, а Лінгра змінив Шевчик. Ну і це всі зміни. Основні - Провод, Дорлі, Масопуст, Юречка - всі на місці. Виборювати чіткий результат - така задача цього складу.

Перший тайм. Кінарейкін та Рубчинський дають результат

Цікаво було побачити повний стадіон - на матч у Кошице зібралося чимало фанатів. Можливо і місцевих, але серед них були люди і з українськими стягами. Втім чимало приїхали і празьких фанатів - майже дві тисячі.

Попри впевнену перемогу, статус абсолютного фаворита та перевагу в тактиці у першому матчі, Славія не виходила на поле просто так. Шевчик вже на 3-й хвилині зробив чи то удар, чи то простріл - але загострювальна дія. Дніпро-1 мав взяти всі уроки з минулого матчу. У перемогу мало хто вірив, у прохід в наступний етап - ще менше. Але показати характер - ось чого чекали вболівальники від української команди. Показати те, чого тиждень тому не було.

Коли характеру вистачило тільки на перший тайм. Огляд матчу ЛЄ Дніпро-1 - Славія 1

Як можна було поборотися за результат? Індивідуально. Ми бачили, що Голеш і Масопуст впевнено закривали будь-якого адресата, а Дорлі та Зафейріс не давали м’ячу пройти крізь лінії. Тому варто було б спробувати прориватися до воріт самому. Зробити це міг би Філіппов, а Рубчинський - класично страхувати на другому темпі. Втім, на початку гри це були тільки побажання: спортклубівці тримали гру, але пройти вперед з м’ячем не вдавалося.

Зібраність гостей у захисті була помітна через розіграш позаду. Якщо дніпряни тиснули на середню лінію, то пас йшов назад, де було кому підстрахувати та знайти вибивання вперед. Провод - лівий захисник Славії, який постійно змінював позицію, лишався загрозою і в цьому матчі. В першому таймі до воріт він ще не дістався, але кілька разів робив небепечні навіси. Його нейтралізація - задача Пасіча і Гуцуляка. Втім це половина успіху.

Перший момент очікувано прийшов до Славії. При позиційній атаці Юречка відмінно відкрився під пас і в дотик бив по воротах. Кінарейкін був на місці - удар відбито. Другий темп вдалося загасити. Але за хвилину вже ван Бурен скористався помилкою захисту та потужно пробивав. Празька команда зловила ініціативу за хвіст і почала шукати моменти.

Супермомент у відповідь мав Пихальонок - його забули абсолютно всі. Після боротьби Гуцуляка, м’яч котився по полю. Та й так ідеально - повільно і під ліву. Накривати вже біг Шевчик - тому удар вийшов не на техніку, прицільним. Коларж на місці, а Філіппов не встиг на добивання.

Відповідь не забарилася - тепер вже захисники Дніпра-1 забули ван Бурена. Йому скидають м’яча просто на ногу - і дуже потужний удар під поперечку метрів з 11-ти тягне Кінарейкін. Взагалі, він став одним з кращих гравців першого тайму. Голкіпер та плеймейкер - два в одному. Яків знову і знову дарував надію.

На перерву клуби мали йти за нульового рахунку, але Рубчинський був проти. Який мегаудар йому вдався: з 30-ти метрів чітко в кут. Дорлі програв пресинг, а Коларж у стрибку не дотягнувся. Відзначимо і Бабенка: він протиснув м’яча чітко в той момент, коли Рубчинський почав прискорюватися. Кучер до гри сказав: “Нам нема чого втрачати, ми можемо тільки знайти”. Один гол дніпряни знайшли, але цього було ще дуже мало.

Другий тайм. Славія тисне - Дніпро-1 не дотискає

Після перерви зарядженішими вийшли саме дніпряни. Кучер, напевне, згадав свою промову про “щось знайти”. І шукати це побіг одразу Пихальонок - замикав подачу Горбунова, але влучив у Коларжа. Не було замін. Навіть Гуцуляк, маючи картку, залишався на полі. А захисник Провод ніби отримав завдання - позбутися найгострішого нападника українців всіма методами. Він починав жорстку боротьбу за позицію, схиляючи до фолу та потенційної другої картки. Тому віддамо належне: Гуцуляк не підводив команду і дуже стримано реагував на провокації.

Славія чекала помилку - і знайшла її. Рубчинський намагався віддати поперечну передачу, але сталася обрізка. Передачу перехоплює все той же Провод (тепер він був вже у центрі поля) та віддає поміж захисників на хід Юречки. Той дочекався поки Кінарейкін вийде ближче і пустив повз. Спочатку на тоненького побачили офсайд, але перевірка VAR все ж змінила рахунок на 1:1.

Через годину гри, можна було констатувати, що Дніпро-1 намагався змінитися. Травми вплинули на стартовий склад, але з новими виконавцями стало більше варіативності, лінії піднялися подалі від воріт, а головне - прийшли удари, хоч і після помилок суперника. Втім вистачило цього тільки на перший тайм. У другому Трпшовскі відмовився від експериментів та Славія повернулася до звичної тактики. Результатом цього стала навала, в яку Кінарейкін двічі витягав гострі удари.

Допомагати у нападі дніпрянам вийшли Ківінда та Білль, хоча підсилення просилося у захист. Якщо попереду все було недосяжне, то принаймні спробувати не припускатись прикрих помилок? Адже ван Бюрен мав кілька нагод оформити хет-трик. Славія остаточно відчула смак комфортної переваги та все ж загравала резерв: на полі з’явилися гравці ротації.

Останні 15 хвилин активними були тільки фанати дніпрян. Сам клуб вже на цьому етапі віддав супернику все: володіння, моменти, ініціативу. Хоча б одна гарна атака могла принести гол і такі потрібні нам очки в таблицю коефіцієнтів, але поки Дніпро-1 більше звідти забирає, аніж привносить. Філіппов як залишився без м’яча, так без нього весь матч і провів. Нічия 1:1 і загальна поразка 1:4. Дніпро-1 вилітає вже з другого єврокубку поспіль. Останній шанс - Ліга Конференцій. Але там треба чітко зрозуміти: залишати вирішення проблем на другий матч - невдала історія.

Оцінка Інформатора:

Канарейкін - 8. Кращий гравець матчу, закривав останні щілини у захисті, зробив кілька карколомних сейвів та намагався розпочинати атаки

Пасіч - 7. Відмінно впорався зі своїм завданням закрити Провода

Каплієнко - 6. Посередній матч. Його зону чехи постійно навантажували, тому гарних дій було не так багато, як хотілося б

Сарапій - 6. Кілька разів втратив ван Бюрена і гострішим був в атаці, коли ледь не забив головою

Кравець - 6. Мав кілька провалі у захисті, але час від часу ходив допомагати в атаку

Пихальонок - 6. Непогано закривав центр поля, однак під час голу втратив зону. Заміна стала очевидним результатом його втоми

Бабенко - 7. Був активним у центрі та під час атак, але не забував відігравати і в захисті

Рубчинський - 7. Автор голу та один з найнебезпечніших гравців атаки у цьому матчі

Горбунов - 6. У першому таймі був закритий і лише в другому намагався навісами шукати адресатів

Гуцуляк - 6. Став сміливішим у порівнянні з першим матчем та намагався навантажувати у карний майданчик

Філіппов - 5. Не зміг показати якогось результату і другий матч поспіль був статичним футболістом.

Як повідомлялося раніше, СК Дніпро-1 залишив спортивний директор.

Також стало відомо, скільки грошей втратили українські клуби від поразок в єврокубках