Створити диво українському клубу не вдалося
СК Дніпро-1 у другому матчі виглядав набагато краще, але Славія змогла перетягнути ініціативу на свій бік і комфортно виходить на Зорю. Усі деталі матчу Ліги Європи наводить Інформатор.
Дніпро-1 мав створити диво: розгром у гостях не залишав іншого варіанту. У складі не було проблемних Адамюка та Сватка - замість них вийшли Пасіч і Каплієнко. В середній лінії також заміни - Бланко через травму навіть не в заявці, у центрі Пихальонок, а на фланг йде Горбунов. Філіппов мав вирішити свою задачу попереду. Але не замінити Довбика, а стати завершальною ланкою клубу. Відзначимо і суто український стартовий склад.
Славія - це той випадок, коли навіть легкі 3:0 вдома не змусять тренера награвати резерв. Замість видаленого Огбу вийшов Усу, а Лінгра змінив Шевчик. Ну і це всі зміни. Основні - Провод, Дорлі, Масопуст, Юречка - всі на місці. Виборювати чіткий результат - така задача цього складу.
Цікаво було побачити повний стадіон - на матч у Кошице зібралося чимало фанатів. Можливо і місцевих, але серед них були люди і з українськими стягами. Втім чимало приїхали і празьких фанатів - майже дві тисячі.
Попри впевнену перемогу, статус абсолютного фаворита та перевагу в тактиці у першому матчі, Славія не виходила на поле просто так. Шевчик вже на 3-й хвилині зробив чи то удар, чи то простріл - але загострювальна дія. Дніпро-1 мав взяти всі уроки з минулого матчу. У перемогу мало хто вірив, у прохід в наступний етап - ще менше. Але показати характер - ось чого чекали вболівальники від української команди. Показати те, чого тиждень тому не було.
Як можна було поборотися за результат? Індивідуально. Ми бачили, що Голеш і Масопуст впевнено закривали будь-якого адресата, а Дорлі та Зафейріс не давали м’ячу пройти крізь лінії. Тому варто було б спробувати прориватися до воріт самому. Зробити це міг би Філіппов, а Рубчинський - класично страхувати на другому темпі. Втім, на початку гри це були тільки побажання: спортклубівці тримали гру, але пройти вперед з м’ячем не вдавалося.
Зібраність гостей у захисті була помітна через розіграш позаду. Якщо дніпряни тиснули на середню лінію, то пас йшов назад, де було кому підстрахувати та знайти вибивання вперед. Провод - лівий захисник Славії, який постійно змінював позицію, лишався загрозою і в цьому матчі. В першому таймі до воріт він ще не дістався, але кілька разів робив небепечні навіси. Його нейтралізація - задача Пасіча і Гуцуляка. Втім це половина успіху.
Перший момент очікувано прийшов до Славії. При позиційній атаці Юречка відмінно відкрився під пас і в дотик бив по воротах. Кінарейкін був на місці - удар відбито. Другий темп вдалося загасити. Але за хвилину вже ван Бурен скористався помилкою захисту та потужно пробивав. Празька команда зловила ініціативу за хвіст і почала шукати моменти.
Супермомент у відповідь мав Пихальонок - його забули абсолютно всі. Після боротьби Гуцуляка, м’яч котився по полю. Та й так ідеально - повільно і під ліву. Накривати вже біг Шевчик - тому удар вийшов не на техніку, прицільним. Коларж на місці, а Філіппов не встиг на добивання.
Відповідь не забарилася - тепер вже захисники Дніпра-1 забули ван Бурена. Йому скидають м’яча просто на ногу - і дуже потужний удар під поперечку метрів з 11-ти тягне Кінарейкін. Взагалі, він став одним з кращих гравців першого тайму. Голкіпер та плеймейкер - два в одному. Яків знову і знову дарував надію.
На перерву клуби мали йти за нульового рахунку, але Рубчинський був проти. Який мегаудар йому вдався: з 30-ти метрів чітко в кут. Дорлі програв пресинг, а Коларж у стрибку не дотягнувся. Відзначимо і Бабенка: він протиснув м’яча чітко в той момент, коли Рубчинський почав прискорюватися. Кучер до гри сказав: “Нам нема чого втрачати, ми можемо тільки знайти”. Один гол дніпряни знайшли, але цього було ще дуже мало.
Після перерви зарядженішими вийшли саме дніпряни. Кучер, напевне, згадав свою промову про “щось знайти”. І шукати це побіг одразу Пихальонок - замикав подачу Горбунова, але влучив у Коларжа. Не було замін. Навіть Гуцуляк, маючи картку, залишався на полі. А захисник Провод ніби отримав завдання - позбутися найгострішого нападника українців всіма методами. Він починав жорстку боротьбу за позицію, схиляючи до фолу та потенційної другої картки. Тому віддамо належне: Гуцуляк не підводив команду і дуже стримано реагував на провокації.
Славія чекала помилку - і знайшла її. Рубчинський намагався віддати поперечну передачу, але сталася обрізка. Передачу перехоплює все той же Провод (тепер він був вже у центрі поля) та віддає поміж захисників на хід Юречки. Той дочекався поки Кінарейкін вийде ближче і пустив повз. Спочатку на тоненького побачили офсайд, але перевірка VAR все ж змінила рахунок на 1:1.
Через годину гри, можна було констатувати, що Дніпро-1 намагався змінитися. Травми вплинули на стартовий склад, але з новими виконавцями стало більше варіативності, лінії піднялися подалі від воріт, а головне - прийшли удари, хоч і після помилок суперника. Втім вистачило цього тільки на перший тайм. У другому Трпшовскі відмовився від експериментів та Славія повернулася до звичної тактики. Результатом цього стала навала, в яку Кінарейкін двічі витягав гострі удари.
Допомагати у нападі дніпрянам вийшли Ківінда та Білль, хоча підсилення просилося у захист. Якщо попереду все було недосяжне, то принаймні спробувати не припускатись прикрих помилок? Адже ван Бюрен мав кілька нагод оформити хет-трик. Славія остаточно відчула смак комфортної переваги та все ж загравала резерв: на полі з’явилися гравці ротації.
Останні 15 хвилин активними були тільки фанати дніпрян. Сам клуб вже на цьому етапі віддав супернику все: володіння, моменти, ініціативу. Хоча б одна гарна атака могла принести гол і такі потрібні нам очки в таблицю коефіцієнтів, але поки Дніпро-1 більше звідти забирає, аніж привносить. Філіппов як залишився без м’яча, так без нього весь матч і провів. Нічия 1:1 і загальна поразка 1:4. Дніпро-1 вилітає вже з другого єврокубку поспіль. Останній шанс - Ліга Конференцій. Але там треба чітко зрозуміти: залишати вирішення проблем на другий матч - невдала історія.
Оцінка Інформатора:
Канарейкін - 8. Кращий гравець матчу, закривав останні щілини у захисті, зробив кілька карколомних сейвів та намагався розпочинати атаки
Пасіч - 7. Відмінно впорався зі своїм завданням закрити Провода
Каплієнко - 6. Посередній матч. Його зону чехи постійно навантажували, тому гарних дій було не так багато, як хотілося б
Сарапій - 6. Кілька разів втратив ван Бюрена і гострішим був в атаці, коли ледь не забив головою
Кравець - 6. Мав кілька провалі у захисті, але час від часу ходив допомагати в атаку
Пихальонок - 6. Непогано закривав центр поля, однак під час голу втратив зону. Заміна стала очевидним результатом його втоми
Бабенко - 7. Був активним у центрі та під час атак, але не забував відігравати і в захисті
Рубчинський - 7. Автор голу та один з найнебезпечніших гравців атаки у цьому матчі
Горбунов - 6. У першому таймі був закритий і лише в другому намагався навісами шукати адресатів
Гуцуляк - 6. Став сміливішим у порівнянні з першим матчем та намагався навантажувати у карний майданчик
Філіппов - 5. Не зміг показати якогось результату і другий матч поспіль був статичним футболістом.
Як повідомлялося раніше, СК Дніпро-1 залишив спортивний директор.
Також стало відомо, скільки грошей втратили українські клуби від поразок в єврокубках.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.