Тотальний розгром. Дніпро-1 представив нам хоррор-матч Ліги Європи проти Славії

Інформатор детально розбирає матч Славія - Дніпро-1

Славія - СК Дніпро-1 Ліга Європи
СК Дніпро-1 отримав на горіхи у Празі

Дніпряни без шансів програли перший матч 3 кваліфай - раунду в Лізі Європи. Празька Славія виявилася в рази сильнішою, аніж українська команда. Спробуємо розібратися, де були найбільші проблеми і чи можна їх за тиждень виправити?

Перед грою

До цього матчу Дніпро-1 провів два матчі єврокубків (вилетів з ЛЧ) та одну гру УПЛ (переграв на останніх секундах Полісся). Та увага була не до форми команди, а до складу. Коли так неочікувано-очікувано пішов Довбик, одразу постало питання - ким замінити? Зі старту вийшов новачок Філіппов. Також традиційно з’явилися Бабенко, Кравець, Бланко і Рубчинський. Волинець вилетів надовго, тому у ворота знову став Кінарейкін.

Славія мала три офіційні гри у чемпіонаті Чехії, а от єврокубки цього сезону тільки розпочинала. На дебютну гру ЛЄ вийшли найкращі виконавці - Коларж, Зафейріс, Лінгр, Голеш, Огбу. Трпшовскі точно розраховував вже у першому матчі забезпечити команді комфортну перевагу. Та й букмекери вважали чеський колектив абсолютним фаворитом.

Перший тайм. Провальні флешбеки Панатінаїкоса

Перед грою широко розлетілася цитат головного тренера Славії Індржиха Трпшовскі. Той заявив, що Довбик був вбивцею на полі і радий, що він не зіграє. Дійсно, проти Панатінаїкоса Артем у першому матчі був непомітний, а от у другому саме його відчайдушні дії подарували команді натяк на хоч якийсь успіх. Тепер же перехід зламав традиційні закидання вперед і було цікаво, як із меншою варіативністю в атаці Дніпро-1 буде вирішувати задачу втриматися в єврокубках.

А почали чехи дуже активно. Команди обмінялися напівмоментами, але вже на 6-й хвилині вдався випад на правому фланзі - і Масопуст прострілом знаходить Шранца. Той стояв спиною до воріт, але без проблем переправив м’яча у ворота. І знову Адамюк - другий матч поспіль слабкий пресинг стає причиною голу у ворота його команди.

Якщо кажуть, що помилки - це пожежі, то біля воріт Дніпра-1 можна було відкривати завод з виробництва вогнегасників. Тиск Славії не зупинився, подач та закидань стало більше і з будь-якої позиції. Адамюк так ледь не привіз, а іноді і Кінарейкін виходив далеко з воріт, аби вибити м’яча. Зрідка намагання прорвати оборону празького клубу ставали приводом перевести камеру на інший бік. А от суперник продовжував атакувати. Викликом стала і вимушена заміна Третякова - замість нього дебютував Лєднєв.

Потужна середня лінія та контроль м’яча дозволив Славії загравати захист дуже високо. Настільки, що Провод - лівий фланговий захисник - змінював позицію на правого вінгера. За 10 хвилин всередині першого тайму він міг тричі забивати, особливо після розкішного дриблінгу. Проблема цієї універсальності Славії і стала вирішальною проти Дніпра-1. Постійні внутрішні ротації, відхід нападників назад під час атак захисників та навпаки дозволяли їм атакувати ледь не щохвилини. Спортклубівцям треба було терміново шукати вихід із ситуації - але він був один: безадресні вибивання вперед.

Ближче до 30-ї хвилини трапився показовий момент моральної поразки українського клубу: спроба власної позиційної атаки широким фронтом, але втрата Рубчинського і контрвипад празької команди через правий фланг. Подача - Лінгр стрибав на м’яч, а страхував за ним Провод. І обидва на удар були відкриті! Захист скупчився праворуч та позаду зони основної активності. Не пощастило із влучністю. Такий провал теж не залишився непоміченим - ван Бюрен, Шранц і Юречка настільки високо піднімалися, що фінтити доводилося вже нашому голкіперу.

Славія отримала просто шалене володіння м’ячем - вона була на всіх ділянках поля і легко переводила його з флангу на фланг та із зони в зону. Навіть 6 захисників не закривали усі щілини. І якщо удар Лінгра Кінарейкін відбив, то на кутовому він був безсилий. Одна із домашніх комбінацій - і Шранца втратили всі гравці дніпрян, він легко розстрілює ворота і оформлює дубль. Перший тайм завершився на відчутті, що забити може будь-хто та будь-звідки.

Другий тайм. Удар на 90+ ідеально описує “намагання”

Або змінювати гру, або не виходити зовсім. Ось такий жорсткий, але логічний висновок просився після перерви. Кучер теж зрозумів, що в захисті повно проблем - і одразу зняв Сватка. Капітан за перший тайм тільки сів на картку, зону свою закрити не зміг. Замість нього по позиції вийшов Пасіч. А от Трпшовскі побачив, що суперника можна дотискати хвилями атак. І продовжив цю тактику після перерви без замін.

Філіппов, який сам повідомив, що від нього чекають повноцінну заміну Довбика, зміг відчути цю роль одразу. Так само як і в першому матчі проти Панатінаїкоса, у цій грі гравець на вістрі був закритий двома лініями суперника. Ще один новачок дніпрян - Лєднєв - перед грою заявив, що прийшов допомогти досягати найвищі цілі і вже готовий грати. Він став на позицію під нападником, але Дорлі та Зафейріс закрили і його.

На щастя дніпрян, на матчі був VAR - бо розгромний рахунок встановився би вже на початку тайму. Саме цей скасований через офсайд гол мав би стати нокаутом для СК - або вигризати, або нащо все це взагалі. Один Кінарейкін не міг тягнути все на собі, хоча в нього було чимало гідних сейвів, які не дозволяли збільшити рахунок до катастрофічного.

Червона (чи навіть кривава) картка Огбу ледь не позбавила Дніпро-1 Гуцуляка. На щастя, минулося. І чисельна перевага мала пробудити характер українців, бо в усьому попереду були чехи. Через годину гри можна згадати лише одне (!) намагання Філіппова протягти м’яч, але зупинка на пошук адресата для пасу - і все, відбір та знову бігти в оборону. Славія ж навіть у меншості подвоїла свій постійний тиск. Лише Рубчинський підстрахував вільні зони та стелився під ван Бюрена у його супер позиції на удар

75-та хвилина - момент коли сталася перша подача у чужий карний майданчик. Це була єдина наша загострювальна дія на іншій половині поля. Як на це відповів суперник? Навіть вдесятьох і без м’яча у Славії останній захисник був високо, біля центрального кола. Дніпряни не змогли використати якісь напрацювання, а єдиний момент, коли Гуцуляк міг стати героєм матчу - був втрачений. Розрізний ідеальний пас з виходом один на один перервав Голеш.

Під кінець другого тайму атаки Славії втратили харизму. Трпшовскі ідеально відчув цю ситуацію, та зробив одразу потрійну заміну. Серед інших вийшов Валлем - з першого дотику після подачі він влаштував хаос у захисті Дніпра-1. Пасіч не обробив і не встиг вибити м’яч, а от Валлем запустив його чітко під поперечку.

Що ми побачили у цій грі? Три сухих м’ячі від Славії, відсутність глибини складу у Дніпра-1. І виною цьому не поганий газон. Це нерозуміння того, що таке характер та невміння взяти перевагу, навіть коли суперник грає у меншості. Навіть перший удар по воротах, а потім і у площину стали більше відчаєм, аніж надією на більше. Фінальний свисток - і поразка 3:0. Дніпро-1 вкотре абсолютно не готовий до єврокубків. А Славія готується на повторний штурм.

Оцінка Інформатора:

Кінарейкін - 6. Зробив кілька гарних сейвів, але в гольових моментах був повністю безсилий

Кравець - 5. Лівий фланг захисту не був основою атак Славії, але там був другий темп. І саме на другому темпі закритих зон від Кравця не вистачало

Сарапій - 5. Провалив кілька персональних єдиноборств та загалом провів посередній матч.

Адамюк - 5. Провалив гру на першому голі та не встиг на другому. Дуже слабка гра

Сваток - 5. На подачах у штрафному створював пожежі. Невпевненість у собі та діри в його зоні стали приводом для швидкої заміни

Рубчинський - 6. Намагався бути активним в атаці, але пройти потужний захист Славії не вдавалося ані самому, ані комбінаційно

Гуцуляк - 5. Ледь не травмувавшись, отримав поштовх на атакувальні дії. Але аж у другому таймі - тому чогось значного не досяг

Бабенко - 5. Не зміг створити гідний тиск на півзахист суперника і пішов з поля без активних дій

Бланко - 5. Як закрився на початку матчу, так і не відкрився до кінця гри

Третяков - 5. Отримав травму на самому початку гри.

Лєднєв - 6. Вийшов на заміну, але відсутність м’яча в команди не дозволили створити щось гідне

Філіппов - 5. За всю гру можна нарахувати лише кілька торкань м’яча. Один раз пішов індивідуально - і те так само невдало.

Як повідомлялося раніше, Динамо також програло свій матч кваліфікації у Лізі конференцій, а Україна втратила позиції в рейтингу УЄФА через поразки Дніпра-1 та Динамо.