Клієнтка ПУМБ сплачувала відсотки за кредитом, але за нею все одно рахувалась заборгованість у розмірі більше ніж 70 тисяч гривень - яким було рішення суду

Читать на русском

У ПУМБ зазначили, що клієнтка не була позбавлена можливості відмовитися від договору протягом 14 календарних днів від дати його укладення

Читать на русском
ПУМБ
Клієнтка ПУМБ сплачувала відсотки за кредитом, але вона все одно мала заборгованість у розмірі більше ніж 70 тисяч гривень

У ПУМБ зазначили, що клієнтка не була позбавлена можливості відмовитися від договору протягом 14 календарних днів від дати його укладення

Жінка користувалась карткою ПУМБ з кредитним лімітом у розмірі 15 тисяч. Вона сплачувала відсотки, але заборгованість не зникла. Тож її довелось звертатися до суду, аби визнати припиненим свої зобов'язання перед банком за заявою на приєднання до договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб.

Як вказується у рішенні Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області, ще у 2019 році жінка уклала заяву з АТ "ПУМБ" на приєднання до договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб. Їй видали картку з кредитним лімітом у розмірі 15 тисяч гривень. Реальна процентна ставка 47,88 %. Орієнтовна загальна вартість кредиту складає 12 577 гривень.

Жінка користувалась кредитними коштами та вчасно сплачувала відсотки, у зв'язку з чим за період з 2019 по 2022 роки її кредитний ліміт збільшився до 50 тисяч гривень. Продовжуючи сплачувати відсотки за кредитом у неї все одно є заборгованість у розмірі більше ніж 70 тисяч гривень. Ретельно ознайомившись з заявою на приєднання до договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб та паспортом споживчого кредиту, вона з'ясувала, що ні де не йде мови про те, що банк має право самостійно змінювати кредитний ліміт та умови кредитування. У ній відсутні відомості, що сторони обумовили у письмовому вигляді ціну договору, яка встановлена у формі сплати процентів за користування кредитними коштами, а також розмір і порядок нарахування комісії. Також відсутні відомості щодо зміни процентної ставки, що заборонено законодавством України у разі невиконання зобов'язання, а в паспорті споживчого кредиту зазначається, що у разі невиконання зобов'язання процентна ставка складає 62,0 %, хоча заявка на приєднання до договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб оформлена з фіксованою процентною ставкою у розмірі 47,88 %. 

Заборгованість перед ПУМБ

Згідно з випискою з особового рахунку жінка користувалася кредитними коштами (отримувала готівкові кошти через банкомат, здійснювала операції покупки через POS-термінал та інше). Станом на 01.06.2023 року вона має заборгованість перед ПУМБ у розмірі 83 778 гривень.

"Клієнтка не скористалася своїм правом, визначеним ч. 1 ст. 15 Закону України "Про споживче кредитування". Вона не була позбавлена можливості відмовитися від договору протягом 14 календарних днів від дати його укладення шляхом повідомлення банку в письмовій формі з одночасним поверненням коштів, одержаних згідно з умовами договору та сплати процентів за період з дня одержання коштів до дня їх повернення за ставкою, встановленою договором", - акцентували у ПУМБ. 

Рішення суду  

Жінці відмовили у задоволенні позову. Вона не виконала належним чином зобов'язання за кредитним договором, оскільки за нею рахується заборгованість. Інших доказів (відсутності заборгованості, або її сплата) суду не надано.

"Обставини, на які посилається позивачка як на підставу позовних вимог, не знайшли свого підтвердження в ході розгляду справи, а тому суд вважає позов недоведеним, у зв'язку з чим в його задоволенні слід відмовити", - додали у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.