Битва забудовників із киянами не припиняється. Одні хочуть забудувати кожен вільний клаптик землі. Інші - залишити парки для прогулянок.
17 жовтня кияни звернулися до міського голови з проханням захистити Солом’янський парк. Для цього потрібно оформити землі зеленої зони та встановити їх межі, а також надати цій території охоронного статусу.
Про це йдеться в тексті петиції до мера Києва Віталія Кличка.
«З часу заснування, парк втратив близько 5 га своєї площі, а рішення по кадастровій справі № К- 32678 щодо відведення земельної ділянки для експлуатації парку досі не прийняте. Така обставина і надалі загрожує втраті парком його території та зелених насаджень», - написав автор звернення Олексій Король.
За його словами, «земля під парком досі не оформлена відповідно до Земельного кодексу України, а межі парку залишається незахищеними». Щоб це виправити, Кличка просять провести інвентаризацію ділянок та оформити межі парку.
«Розробити та затвердити проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки для її оформлення під територією парку та надання її відповідному балансоутримувачу, який здійснює обслуговування зелених насаджень», - просять кияни.
Також, для збереження зеленої зони необхідно надати цій території «статус об'єкта природно-заповідного фонду з встановленням обмежень у використанні його земель відповідно до закону».
На момент підготовки матеріалу петицію підписали 2 тисяч 341 мешканець столиці. Для того, аби її розглянули потрібно зібрати 6 тисяч голосів. На це залишилося 57 днів.
Це вже третя петиція, в якій Віталія Кличка просять захистити парк в Солом’янському районі. Як писав Інформатор, на початку вересня 2023 року зареєстрували першу петицію. В ній кияни просили розірвати угоду про оренду землі із забудовником. Звернення підтримали понад 6 тисяч мешканців столиці.
Також кияни підтримали другу петицію про створення «Солома спорт парк» на території зеленої зони. Після розгляду ініціативи, заступник мера Києва В’ячеслав Непоп запропонував звернутися до Державної інспекції архітектури та містобудування України. Це може стати першим кроком для створення спортивної зони.
Паралельно з цим в суді триває розгляд трьох позовів киян проти забудови зеленої зони.
Нагадаємо, що Солом’янський ландшафтний парк було закладено в 1986 році.
«Більша частина території парку розташована в межах урочища Кучмин Яр - природній улоговині, дном якого протікає річка Мокра. Парк є цінним з точки зору автентичності ландшафту та унікальності флори і фауни, а також у зв'язку із наявністю у ньому витоку однієї з приток річки Либеді», - написав автор петиції про охоронний статус для парку.
В ніч на 14 жовтня відбувся зсув ґрунту у Солом’янському парку. Він призвів до часткового пошкодження однієї із пішохідних алей.
«Ймовірною причиною зсуву ґрунту є роботи, пов’язані із риттям котловану будівництва за адресою вул. Генерала Шаповала 1-3 у Солом’янському районі столиці. Представники забудовника зобов’язалися усунути наслідки пошкоджень пішохідної частини, відновити благоустрій парку в найкоротший термін власним коштом», - заявили у міській раді.
Там зазначили, що будівництво не ведеться на безпосередній території парку, проте частково прилягає до зеленої зони.
Раніше Інформатор писав, що Кличко виправдовує компанію, яка займається ремонтом Дегтярівського мосту в Києві, що обвалився.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.