Киянка вимагає від ДТЕК 143 486 гривень за припинення електропостачання до квартири - що вирішив суд

Жінка особовий рахунок споживача електроенергії не переоформлювала, рахунок облікований за попередньою власницею квартири

ДТЕК
Жінка вимагає від ДТЕК компенсацію у розмірі 143 486 гривень за припинення електропостачання до її квартири

Майстер ДТЕК відключив квартиру жінки від електропостачання. Вона вимагає відновити електроенергію та компенсацію у розмірі 143 486 гривень. Про це йдеться у рішенні Святошинського районного суду Києва, опублікованому 12 вересня 2024 року.

Жінка просить ДТЕК невідкладно, впродовж 3 днів, виконати роботи з відновлення електропостачання до квартири. А також стягнути на її користь 143 486 гривень на відшкодування збитків, заподіяних безпідставним припиненням електропостачання до житла. 

Розгляд справи 

За інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, жінка є власницею квартири. Договір про надання послуг з постачання електроенергії сторони не укладали. Особовий рахунок споживача електроенергії вона не переоформлювала, рахунок облікований за попередньою власницею квартири. 05.12.2022 року майстер бригади з відключення споживачів, на підставі наряду-допуску, здійснив роботи з відключення квартири від мережі електропостачання. Підставою для відключення в наряді зазначено «у зв'язку із заборгованістю до 01.01.2019 року».

"Доводи ДТЕК про те, що відключення здійснено у зв'язку із самовільним підключенням споживача до мережі електропостачання після відключення суперечать дійсній підставі, що зазначена в наряді", - наголосив суд. 

Яким було рішення суду? 

Суд частково задовольнив позов жінки. ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» зобов'язали невідкладно власним коштом організувати та виконати роботи з відновлення електропостачання до квартири, в установленому законодавством порядку.

"Доказів, про отримання позивачкою попередження про припинення постачання електричної енергії відповідачем не надано. Крім того, як вказано вище, підставою для відключення стала заборгованість з оплати спожитої електроенергії, що була облікована станом на 01.01.2019 року, тобто простроченої заборгованості (щодо якої сплив строк позовної давності). За наведених обставин та вимог законодавства, суд знаходить, що припинення постачання електричної енергії до її квартири не мало під собою законних підстав, відключення електроустановки було здійснено з грубим порушенням порядку такого відключення. Отже, права позивачки, як споживача електричної енергії, порушені, а відтак підлягають поновленню. Що стосується вимог позову про відшкодування позивачці матеріальних збитків заподіяних внаслідок порушення її прав, то вони не обгрунтовані, а ні доказами на підтвердження самого факту заподіяння збитків, причинного зв'язку між діями відповідача та шкодою, а ні посиланням на закон який слід застосувати до спірних правовідносин", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube