Ймовірно, росіяни будуть змушені самостійно фінансувати "Арктик СПГ-2", за допомогою якого планувалося виробляти 20 млн тонн скрапленого газу на рік
Французькі, японські та китайські компанії заморозили участь в найбільшому газовому проекті росії "Арктик СПГ-2". Вони оголосили, що цьому сприяли "форс-мажорні обставини". Це може призвести до втрати довгострокових контактів на вивезення СПГ.
Якщо це станеться, російська компанія "Новатек" буде змушена фінансувати проект самостійно. Однак наразі в рф критична ситуація з наявністю танкерів льодового класу для вивезення СПГ. Про це у понеділок, 25 грудня, пише російське видання "Коммерсантъ".
"Іноземні акціонери проекту "Арктик СПГ-2" - французька TotalEnergies, китайські CNPC та CNOOC та консорціум японських Mitsui та JOGMEC - оголосили форс-мажор щодо участі у проекті", - йдеться у публікації.
ЗМІ також повідомило, що судноверф "Звезда" затримує поставку танкерів. Щонайменше в 2024 році в рф сподіваються отримати іноземні танкери, які розраховують отримати з іноземних верфей. Також наразі проект "Арктик СПГ-2" змушений буде продавати газ на спотовому ринку.
"Арктик СПГ-2" - це проект компанії "Новатек" з видобутку природного газу та виробництва зрідженого (скрапленого) природного газу на Гиданському півострові. Ініціатива передбачає будівництво трьох ліній з виробництва СПГ загальною потужністю близько 20 млн тонн на рік. "Новатек" планував почати виробництво на першій з трьох ліній до кінця року, щоб отримати перші вантажі з заводу на початку 2024 року.
2 листопада "Арктик СПГ-2" потрапив до списку санкцій США. За даними Bloomberg, цей проект має вирішальне значення для рф у збільшенні виробництва СПГ більш ніж утричі до 2030-го року. Перед цим Штати зупинили поставки з "Арктик СПГ-2".
Також, за даними Bloomberg, США розширили свої претензії на океанське дно і територію континентального шельфу в Арктиці, які містять багато ресурсів. "Розширений континентальний шельф" охоплює близько 1 мільйона кв. км, переважно в Арктиці та Беринговому морі. Це стратегічна зона, на яку також претендують Канада і росія. США також окреслили кордони шельфу в Атлантиці, Тихому океані й Мексиканській затоці.
Тим часом трейдери уважно стежать за ознаками того, що війна на Близькому Сході, яку ведуть між собою Ізраїль та палестинський рух ХАМАС, може вплинути на потік палива до Європи через Ормузьку протоку. Це життєво важливий водний шлях для транспортування сирої нафти та СПГ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.