Пекін проголосував за документ, який офіційно визнав факт агресії рф проти України, хоча раніше уникав цього
Під час голосування в ООН, 1 травня, Китай підтримав резолюцію Генасамблеї, у якій визнається факт агресії кремля. Цього разу проти проголосували лише п’ять країн. Водночас не зрозуміло, чи означає це, що Пекін буде і далі підтримувати Україну
Як повідомив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, Китай не захотів утримуватися під час голосування в ООН щодо російсько-української війни і проголосував «за». Попри старання дипломатів країни-окупанта вилучити з документа формулювання про агресію з резолюції, вони зазнали фіаско.
У резолюції під назвою «Співпраця між ООН та Радою Європи» наголошується на тому, що перед Європою стоять «безпрецедентні виклики» після агресії російської федерації проти України та Грузії. У документі є заклики до кремля «відшкодувати збитки», завдані жертвам російської військової агресії, та «притягати до відповідальності всіх тих, хто винний у порушенні норм міжнародного права».
Скільки б не говорили про «вічну дружбу» політики країн, росіяни не довіряють КНР, адже знають, що вкрали в Китаю значні території і один прекрасний момент доведеться її віддавати. У російських пабліках почали говорити про зраду Піднебесної. Це вже не вперше росіяни мають претензії до Пекіну. Так було коли Сі Цзіньпін телефонував до Володимира Зеленського, Китай обвинувачували у дволикості за те, що не визнавав анексію Криму, і за недостатню підтримку. Пропаганда змушена постійно на реагувати, аби панічні настрої не зростали.
Російський пропагандист Володимир Соловйов у себе в телеграм-каналі написав, що, мовляв, нічого такого не трапилося. Китай і інші «ключові партнери» росії проголосували не за документ, де центральною темою є засудження росії, а за «рутинну» резолюцію про «регіональне співробітництво». За словами російських пропагандистів, за такі документи голосують консенсусно, але Україна й західні уряди «порушили цей порядок».
«У преамбулу чергової резолюції ООН — українці та західники ЄС внесли крайньо політизований абзац (РР9), який не належить тематиці резолюції. Цей крок поставив багато держав у незручне становище. Якщо вони не підтримають цю резолюцію, західники можуть заплатити ту ж монету при голосуваннях за потрібними їм резолюціями. У такій ситуації виявились і багато наших партнерів по СНД, БРІКС і так далі. Тому вони зробили наступне: не підтримували цей абзац у ході окремого голосування, але проголосували за весь текст, зробивши при цьому інтерпретаційні заяви про те, що не підтримують політизацію зобов’язань про співробітництво ООН із гуманітарними організаціями», — заспокоюють пропагандисти своїх підопічних.
Китай не коментує голосування, однак раніше він від подібних визначень утримувався. Офіційна позиція Пекіну полягала в закликах до миру, та «врахуванні інтересів усіх сторін», а російсько-українську війну називали «конфліктом».
Раніше ми пояснювали, чому Сі Цзіньпінь зателефонував Зеленському лише зараз. А ще Інформатор розповідав, чи варто Україні сподіватися на “ядерну помсту” США росії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.