Чи варто Україні сподіватися на “ядерну помсту” США росії в разі застосування агресором зброї масового ураження

Читать на русском

Про готовність піти на подібний крок Байден заявив щодо Південної Кореї

Читать на русском
США, Україна та рф
Чи варто сподіватися Україні на "ядерні гарантії" від США

Про готовність піти на подібний крок Байден заявив щодо Південної Кореї

Президент США Джо Байден під час візиту президента Південної Кореї у Вашингтон прямо заявив, що якщо Північна Корея вдасться до використання ядерної зброї проти Південної, Штати одразу запустять свої ядерні боєголовки у відповідь. Таким чином країна, що зобов’язалась відмовитися від ядерної зброї, отримує гарантії безпеки. Проте, щодо України подібних заяв поки ніхто не робив, йдеться у матеріалі "США надали ядерні гарантії Південній Кореї: чи можуть на таке розраховувати Тайвань і Україна", опублікованому Інформатором. 

Джо Байден був доволі категоричним, і його заява мала урівняти шанси між ядерною КНДР, а також Південною Кореєю, що відмовилася від виготовлення власної ядерної зброї. Щоправда, Україна зробила те саме, але зараз подібних заяв щодо російського можливого ядерного удару не лунає.

Чому так?

Справа в тому, що наші союзники продовжують нам допомагати, а також дійсно пообіцяли “відповідь” на можливий пуск ядерних ракет. Проте, вони одразу наголосили, що мова йде про “діючі заходи”, але не ядерні бомби. Деталі не уточнюються, але за попередніми даними в різних джерелах, могло йтися про ліквідацію путіна або повне знищення Чорноморського флоту.

 

Що ж до гарантій безпеки для нас, коли ми відмовлялися від ядерного статусу? Один з головних гарантів зараз є тим, від кого нам доводиться захищатись. Інші надають важливу допомогу, але якось про протидію ядерній загрозі не йдеться.

До чого тут Китай

Зі сторони може видатися, наче Китай має доволі посереднє відношення до війни в Україні. Крім інформації про можливі плани на військову допомогу з боку КНР для агресора, особливого прямого зв’язку немає. Проте, Сі Цзіньпін продовжує фактично використовувати росію як піддослідного кролика. Розглядаючи можливий конфлікт із США, Китай має змогу побачити, як поводить себе світ від тих чи інших дій. Під час розмови з Володимиром Зеленським лідер Китаю вже говорив про те, що рф може вдарити ядерною зброєю, аби просто не допустити існування “антиросії”.

Проте, якщо поглянути на ситуацію ширше, то Китаю може бути вигідним спроба рф використати ядерну зброю. У такому випадку КНР зможе побачити реакцію світу на подібні вчинки, прослідкувати ризики для себе та продумати план дій вже для себе.

Чи можуть бути гарантії “ядерної парасольки”

Загалом, в теперішній ситуації навряд чи хтось стане брати на себе відповідальність здійснити ядерний удар по рф у разі застосування нею зброї масового ураження. Теоретично, якщо дійде до якихось хоч і мінімальних, але перемовин з рф, тоді США вже можуть замислитися над подібними гарантіями безпеки, оскільки угоду буде укладено.

Проте, ситуація може трохи змінитися, якщо російсько-українську війну почнуть розглядати саме з прив’язкою до протистояння між США та Китаєм. Зокрема, якщо вплив Китаю на рф дійсно виявиться достатньо сильним, і стане зрозуміло, що це лише випробування світу, то США можуть вдатися до введення подібних обіцянок, оскільки так вони зможуть продемонструвати силу.

Китай та Україна

Раніше в Китаї вирішили відхреститися від скандальних заяв їхнього посла у Франції. Так, посол Лу Шайє в черговому інтерв’ю заявив, що країни, що колись були частиною СРСР, зараз начебто не мають реального статусу в міжнародному праві, та й фактично не мають суверенітету. Крім цього, він заявив, що Крим належить росії.

Китай та Україна також призначили нових послів та спецпредставників. Так, Зеленський підписав Указ про призначення Павла Рябікіна послом України в КНР. Раніше він очолював міністерство з питань стратегічних галузей промисловості. Також спеціальну делегацію Китаю з “мирного врегулювання української кризи” тепер очолить Лі Хуей. Справа в тому, що раніше він був послом КНР саме в росії, і навіть отримав від путіна “ордєн дружби”, що не може бути для нас хорошим знаком.

Нагадаємо, що Financial Times пояснила, чому Сі Цзіньпінь зателефонував Зеленському лише зараз.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.