Китай оприлюднив "мирний план" щодо війни росії проти України: він складається з 12 пунктів

Читать на русском

Однією з умов Китаю є припинення бойових дій

Читать на русском
Китай оприлюднив "мирний план" щодо війни росії проти України: він складається з 12 пунктів
Офіційної реакції на "мирний план" Китаю поки немає

Однією з умов Китаю є припинення бойових дій

У Китаї представили власний "мирний план". В ньому перераховані ідеї, які мають допомогти врегулювати війну росії проти України. Цікаво, що документ містить у назві слова "українська криза", при цьому не акцентуючи уваги на агресії російської федерації.

Текст документа оприлюднено на офіційному сайті Міністерства закордонних справ Китаю. Позиція викладена у 12 окремих пунктах, які виглядають доволі загально і розмито.

 "Мирний план" Китаю:

  • Забезпечити повагу до суверенітету всіх країн. У цьому пункті КНР підкреслює про необхідність дотримуватися міжнародного права, включаючи принципи статуту ООН. 
  • Відмовитися від менталітету "холодної війни".
  • Припинити бойові дії.
  • Відновити мирні переговори.
  • Вирішити гуманітарну кризу.
  • Забезпечити захист цивільного населення та військовополонених.
  • Підтримувати безпеку атомних електростанцій (а також інших мирних ядерних об'єктів).
  • Знизити стратегічні ризики.
  • Сприяти подальшому експорту зерна.
  • Припинити односторонні санкції. У Китаї впевнені, що подібний тиск не здатний допомогти вирішити проблему, а лише створює нові. "Китай виступає проти односторонніх санкцій, несанкціонованих Радою Безпеки ООН", — зазначено у документі.
  • Підтримувати стабільність промислових ланцюгів та ланцюгів поставок.
  • Сприяти "постконфліктній" відбудові.

Що цьому передувало

19 лютого Кулеба заявив, що Китай, який анонсував мирний план для України, здатний вплинути на росію та стримати її подальшу агресію заради збереження суверенітету не лише нашої країни, але й підтримки територіальної цілісності інших держав. Він наголосив на тому, що Україна не буде терпіти жодних поступок стосовно своєї територіальної цілісності. 20 лютого Bloomberg із посиланням на європейських чиновників, імена яких не називають, повідомив, що план Китаю щодо "мирного врегулювання" війни рф проти України містить заклики до припинення вогню та постачання Україні зброї. У нещодавньому інтерв'ю президент України Володимир Зеленський наголосив, що поки немає інформації про постачання Китаєм зброї рф для використання проти України. Він сподівається, що Пекін дотримуватиметься прагматичного підходу, "інакше ми ризикуємо отримати Третю світову війну, і я думаю, що вони це добре розуміють". Нещодавно заступник міністра закордонних справ України Андрій Мельник повідомив, що Україна намагається покращити дипломатичні відносини з Китаєм. Однак комунікація на рівні керівництва залишається складною.

Раніше ми писали, чому жодна версія китайського мирного плану не буде прийнятною для України. Крім того, путін сподівається, що після зустрічі з китайським лідером Сі Цзіньпіном знайде вихід із того глухого кута, у який сам себе загнав. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.