Китай другий рік поспіль стрімко втрачає населення: немов зникли жителі цілої європейської країни

Основними причинами стрімкого скорочення населення КНР вважають низьку народжуваність та пандемію COVID

Населення Китаю
Зменшення населення створює додаткові ризики для економіки

У Китайській Народній Республіці другий рік постпіль продовжується депопуляція, за 2023 рік численність населення скоротилася на 2,08 млн осіб, що співмірне з кількістю всього населення таких країн, як Словенія чи Північна Македонія. Тепер китайських громадян нараховують трохи більш як 1,4 мільярда. Причиною вважають низьку народжуваність та високу смертність від COVID-19.

Як повідомляє агенція Bloomberg з посиланням на дані Національного статистичного бюро, скорочення триває другий рік поспіль. До 2022 року населення Китаю скорочувалося в далекому 1961 року, після Великого голоду за часів Мао Цзедуна.

За рік у Піднебесній народилося 9,02 мільйонів осіб, а померло — 11,1 мільйона. Смертей зафіксували майже на 700 000 більше, ніж торік. Причин зростання смертності не повідомляють, але Bloomberg припускає, що це через Covid, адже після того, як влада скасувала режим «Нульової терпимості», кількість захворювань різко зросла.

На початок 2024 року в Китаї проживало 720,32 мільйона чоловіків та 689,35 мільйона жінок. Частка населення працездатного віку (від 16 до 59 років) скоротилася майже на відсоток, до 61,3 %. При тому в КНР на 1,2 % зросло населення міст: 932,67 мільйона осіб у порівнянні до 477 мільйонів у сільській місцевості.

Проблеми Китаю

Зменшення народжуваності створює додаткові проблеми для економіки Китаю, яка довгий час базувалася на дешевій робочій силі. Це може призвести до серйозних структурних змін, адже депопуляція також суттєво послаблює внутрішній попит і робить Китай більш залежним від зовнішніх ринків.

Темпи росту економіки КНР падають із 2021 року: торік цей показник становив 5,2 %, а у 2024 році прогнозують уповільнення до 4,5 %, у 2025 — 4,2 %. Китай намагається заохотити іноземний капітал до інвестицій та налагодити ділові відносини із Заходом, щоб впоратися з викликами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube