Кіношний пес Ральф навчився попереджати про повітряну тривогу та продовжує заробляти більше за господаря

Читать на русском

На рахунку німецької вівчарки Ральфа вже понад 30 фільмів

Читать на русском
Ральф, Кравець, Ткач
Ральфа довелося завести хитрістю

На рахунку німецької вівчарки Ральфа вже понад 30 фільмів

За підрахунками кіноманів найпопулярніша порода собак, що знімаються в кіно, це німецька вівчарка. Вони краще за інших піддаються дресируванню. Ми поспілкувалися з господарями однієї з найпопулярніших кінособак в Україні Інною та Олексієм Марчуками. Їхній пес Ральф знявся вже у понад 30 фільмах, серед яких "Слід", "Брати по крові", "100 тисяч хвилин разом" та "Історія одного злочину". 

Пес Ральф не грає злих собак і не знає команди: "Фас"
Пес Ральф не грає злих собак і не знає команди: "Фас"

Злих собак він не грає

- У вашого собаки понад 30 ролей у кіно. Бувало таке, що він грав різні образи - в одних фільмах доброго, в інших злого пса?

І.М.: - Злих собак він не грає, бо від таких ролей ми завжди відмовляємося. Ральф навіть не знає команди: "Фас!". Він грає ролі охоронців або шукачів. Хоча був випадок, коли він грав старого пса. Його тоді навіть гримували - домальовували йому сивину на вусах і щічках. Вийшло дуже кумедно. 

- Як ваш пес потрапив у кіно, ви його спеціально готували до цього?

І.М.: - Нас випадково запросили. У нашої родички теж є собака, Зоран, яка раніше почала зніматися в кіно і це рідний брат нашого Ральфа. Одного разу в них не вийшло поїхати на зйомки і вони запропонували спробувати нам. Після цього нас і почали запрошувати в кіно все частіше і частіше. Але спеціально для зйомок ми собаку не готували. Двічі ми ходили на заняття до кінолога, але нам там не сподобалося. Там чітко змушували давати команди і все. Ми ж із нашим собакою просто спілкуємося і він усе розуміє. Тож його вихованням ми займаємося виключно самі.

- Тоді як він виконує трюки в кіно?

І.М.: - Мій чоловік завжди знімається з ним і він пояснює йому завдання. А потім Ральф робить усе, практично з першого дубля. Звісно ж ми використовуємо всілякі ласощі. Для того, щоб Ральф постійно дивився туди куди потрібно і кликав на допомогу, ми кидали туди його м'ячик. У фільмі йому потрібно було шукати дівчинку, тож її штани натирали кормом, щоб він її обнюхував. 

- Яке найскладніше завдання він виконував на знімальному майданчику?

І.М.: - Це був серіал "100 тисяч хвилин разом". Зйомки відбувалися в жовтні і за сюжетом мала йти сильна злива. На собак зі шлангів вилили вісім машин води і на цьому місці утворилося величезне болото. У цьому епізоді Ральф знімався зі своїм братом і тут вони повинні були гавкати і проявляти агресію. Вони були мокрі та змучені. Слава богу вони тоді не захворіли, хоча мокрими були просто наскрізь.  

Ральф та Олексій Марчук з режисером та актором "100 тіяс хвилин разом" Русланом Ханумаком
Ральф та Олексій Марчук з режисером та актором "100 тіяс хвилин разом" Русланом Ханумаком

 Дідусь Ральфа служив у миротворчих військах

- У вас раніше були собаки?

О.М.: - Це перший за 20 років. І то, довелося хитрістю його завести. Для дружини поняття "собака" і "міська квартира" були несумісними. Тоді я подарував їй цуценя на день народження. Вона потім тиждень мене відмовляла і просила повернути його назад. 

- Ральф, це якесь особливе ім'я і в нього є родовід? 

О.М.: - Ім'я придумала дружина, а що стосується родоводу, то ми його не робили, бо спочатку собака заводився для себе як друг. Хоча дідусь Ральфа служив у миротворчих військах і об'їздив увесь світ. Знову ж таки, щоб мати родовід, потрібно їздити по виставках, а на них не завжди є час. 

- Чому вирішили завести саме вівчарку, адже зараз у моді маленькі породи і в міській квартирі вони зручніші? 

О.М.: - Я завжди любив великих собак і, особливо, німецьких вівчарок.   

- Як реагує ваш собака на повітряні тривоги?

- Звик, наскільки це можливо. На початку не особливо реагував. Потім, коли з'явилися вибухи, почав ставати лапами на підвіконня і гавкати. А останнім часом, за кілька хвилин до початку тривоги він приходить до нас, залазить на ліжко і лягає поруч із нами. Тепер ми вже розуміємо, якщо він так зробив, то ось-ось почнеться. Зовсім недавно, тобто цього року, у нього з'явилася нова звичка. Якщо чути вибухи, він застрибує у ванну. Причому, ми його цього не вчили. 

На "Великій прогулянці" з Юрієм Ткачем
На "Великій прогулянці" з Юрієм Ткачем

Пес заробляє більше, ніж я

- Скільки грошей ви отримуєте за таку роботу - собака може себе сама утримувати, і скільки заробили в найурожайніший місяць?

О.М.: - Так, може. Він заробляє більше, ніж я. Хоча все залежить від кількості запрошень, нам платять за кожен знімальний день. Був період, коли півроку ми не знімалися взагалі, а було так, що за місяць вісім зйомок.   

- У вас були зйомки, коли в них брали участь одночасно й інші собаки. Як Ральф сприймає їх?

А.М.: - Якщо на нього ніхто не кидається, то він реагує на всіх нормально. Хіба що з братом вони якось паличку не поділили. А так вони без повідків гуляють поруч і нормально. 

- У популярних акторів на вулиці беруть автографи або роблять селфі. Ральфа впізнають?

І.М.: - Впізнають. У нашому районі вже всі його знають. Причому, не тільки ті, кому ми розповідали про зйомки. Він уже як та мавпочка, з якою багатьом хочеться сфотографуватися. Пам'ятаю, їздили ми на море, так там усі діти з ним перефотографувалися. Усі дуже позитивно ставляться і бачать, що він добряк. 

- За рахунок чого вашу собаку впізнають?

О.М.: - Він досить великий собака, на кілька кілограмів більший за норму. А крім цього він кошлатий. У нас у Києві більшість людей якщо заводять німецьку вівчарку, то це гладкошерста. Тому Ральф, за рахунок шерсті та ваги виглядає більшим за інших собак. 

- У кіно ваша собака знаходить злочинців за запахом. У реальності Ральф може також, бувало таке, що ви щось загубили, а він знайшов?

І.М.: - Знаходить і паличку на вулиці, і свої іграшки. Він розуміє мову. Кажемо йому: "Знайди кільце". І він відшукує саме його. А коли кажемо: "М'ячик". То знаходить саме м'ячик. 

- Я спілкувався з професійною тренеркою собак і вона мені казала, що собаки не розуміють нашу мову.

І.М.: - Ось саме через це ми й перестали ходити до кінолога. Вони наполягають на своєму і не як інакше. Ми ж коли говоримо: "Ральфе, скажи спасибі". Він гавкає по одному. Коли говоримо: "Попроси". Гавкає по іншому. Коли ми говоримо, що сьогодні приїде Мар'яна, собака починає ховати свої іграшки. Ральф абсолютно все розуміє. 

- Коли до вас приїжджають гості, які трюки найчастіше демонструєте?

І.М.: - Це відбувається завжди. Від “Дай лапу”, до - скажи: "Дякую". 

А.М.: - Коли я виходжу з ним за хлібом, йому часто дають печиво або пряник. Він бере його, кладе і чекає мого дозволу. Потім я кажу йому, що потрібно сказати: "Дякую". І він гавкає. 

 Ральф та кототато Олексій Суровцев знімаються у продовжені серіалу "Слід"
Ральф та кототато Олексій Суровцев знімаються у продовжені серіалу "Слід"

Мені доводилося ховатися під стіл

- Якщо господаря собаки грає не ваш чоловік, а інший актор, як тоді Ральф поводиться і з ким із зірок він знімався?

І.М.: - Так було всього кілька разів, але чоловік у цих випадках все одно був поруч. Ральф все одно повинен бачити його і виконує він виключно наші команди. Хоча він дуже товариський і завжди адекватно поводиться.

О.М.: - А зірок багато було. Наприклад, у "Великій прогулянці" він обшукував машини Юрія Ткача та Олени Кравець. Із хлопцями з серіалу "Слід" завжди були хороші стосунки. Якщо відбувається так, що повідець у руки має взяти інша людина, то я Ральфу пояснюю, що так можна і я дозволяю. Коли мене немає в кадрі, то мені доводилося ховатися під стіл. 

- Ральфу доводилося грати конвойного собаку і зображати злість, як ви її викликали в нього?

О.М.: - Не можу пригадати назву фільму, але в нас був епізод, який знімали в Бучі на зоні. Це була сцена втечі ув'язненого, якого вдалося наздогнати. Тут же знімався і брат Ральфа Зоран і разом вони мали гавкати на втікача. А зараз ми знімаємося у фільмі "Вічник", де наш собака також конвоює ув'язнених. Я просто даю команду: "Голос!" і собаки гавкають. Я вже навіть навчився давати команди не відкриваючи рота

- Як довго пес може зніматися і зберігати концентрацію?

О.М.: - Було таке, що знімалися цілий день. Режисер знімав одним кадром вихід ув'язненого з камери і його супровід коридорами кількох поверхів. Годин вісім ми гуляли там. Але від таких зйомок собака стомлюється. Оптимально, це 4-5 годин. Потім він не стільки втомлюється, скільки йому набридає одноманітність. 

- Скільки часу ви витрачаєте на його навчання і чи займаєтеся чимось цілеспрямовано?

А.М.: - Коли йдемо на прогулянку, відпрацьовуємо стандартні команди: "бар'єр", "голос", "поруч". Зараз почали зніматися в серіалі "Код", це продовження "Сліду". У нас було там завдання, пройти лісом, знайти могилу і подати голос. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.