Передбачається, що цінник міститиме дві ціни: першу — за кілограм чи літр, а другу — за фактичний об'єм
В Україні можуть почати вказувати ціну товару за один повний літр, чи один повний кілограм на упаковках товарів з меншою кількістю. Відповідний законопроєкт вже готують у Верховній Раді. Передбачається, що нова ініціатива автоматично відправить у минуле випадки з, приміром, молоком по 850 мл, коли громадяни купують його менше за ту ж ціну. Усі великі торгові мережі зобов'яжуть вказувати на упаковках товарів з меншою кількістю дві ціни: першу за кілограм чи літр товару, а другу — за його фактичну кількість. Таким чином депутати боротимуться з так званою шрінкфляцією, що є прихованою формою інфляції.
Про те, що в Україні вже готується відповідний законопроєкт повідомив народний Дмитро Гурін у X. Він додав, що реєструвати документ планують вже наступного тижня.
"Подаємо законопроєкт, щоб на цінниках зобовʼязані були вказувати ціну за літр/кілограм, і оці всі пляшки по 850 мл молока пішли в минуле. На наступному тижні реєструємо", – написав депутат.
Відповідну правку збираються внести до ст. 15 Закону "Про захист прав споживачів". Саме вона гарантуватиме право на одержання необхідної та доступної інформації про продукцію. Водночас новий закон не заборонятиме пляшки меншого об'єму, утім вони мають обов'язково містити інформацію на ціннику, а тому "можна буде легко порівняти ціни за літр".
Зміни стосуватимуться усіх товарів, які вимірюються літрами, кілограмами, метрами квадратними, метрами погонними. Метою законопроєкту є боротьба зі шрінкфляцією, тобто явищем, коли виробники зменшують кількість або об'єм товару у пакуванні, залишаючи при цьому стару ціну або незначно змінюючи її. У результаті споживач отримує менше товару за ту саму ціну, що є прихованою формою інфляції.
Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав до другого читання законопроєкт щодо підвищення акцизів на цигарки. Так, з нового року цигарки подорожчають на 40 грн.
На українському ринку цукру та кави спостерігається зростання цін, темпи якого можуть прискоритися на початку 2025 року. Приміром, відпускні ціни виробників цукру за минулий тиждень зросли в середньому на 1−1,5 грн/кг. Наразі вартість цукру коливається у межах 23−24,50 грн/кг. Ціни на каву підвищилися через серйозні перебої з постачанням від ключових виробників – Бразилії та В'єтнаму.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.