Кількість жінок у лавах ЗСУ за два роки зросла на 40%: що змінилося у сфері рівноправності з чоловіками

Зараз службу в українському війську проходять понад 43 тисячі представниць прекрасної статі

Жінки в ЗСУ
Українські жінки все частіше обирають для себе військову службу в якості життєвого шляху

За останні два роки кількість жінок, які проходять службу в лавах Збройних сил України, зросла на 12 тисяч осіб. Загальний приріст склав 40%. Наразі у війську перебувають понад 43 тисячі українок. 

Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони в своєму Telegram. Зазначається, що відомство продовжує роботу зі впровадження рівності та інклюзивності для служби жінок. 

Станом на сьогодні в питаннях військової служби жіночої половини України головним для Міноборони є створення належних умов. Це включає в себе, зокрема, повну рівноправність між чоловіками та жінками, які перебувають в ЗСУ.
 
Так, оборонне відомство вже скасувало всі наявні обмеження для доступу військовослужбовиць до будь-яких посад в армії. Раніше жінки могли проходити службу переважно на "цивільних" посадах, на кшталт діловодів, бухгалтерів, кухарів, медикинь тощо. Сьогодні ж кожна жінка може бути кулеметником, гранатометником, снайпером, командиром БМП та все в такому дусі.
 
Знято і обмеження на вік жінок, які бажають поступити на службу. Раніше це було можна зробити до 40 років. Тепер же - до 60 років.
"Щодо декретної відпустки, то тривалість, визначена в медичному висновку, зараховується до строку вислуги у військовому званні", - зазначають також в Міноборони.
Окрім цього, всі жінки тепер можуть здобувати військову освіту будь-якого рівня, включачи офіцерську. Ніяких перепон для цього нині немає. 
 
Нарешті, в Міноборони організували "системну роботу щодо підвищення рівня компетентності особового складу із забезпечення рівних прав та можливостей жінок й чоловіків". В рамках цієї політики проводяться тренінги, курси, семінари, освітні наради, круглі столи тощо. Зазначається, що подібна робота ведеться в усіх військових частинах. 

Жінки в українському війську 

Довгий час - а нерідко й донині - в суспільстві прийнято вважати, що "у войны не женское лицо". Втім, українки доводять, що це не так, а подібна думка є не більше ніж гендерним стереотипом. 

Як ми вже зазначали вище, в ЗСУ наразі проходять службу більше 43 тисяч жінок. Вони виконують як господарські, так і бойові задачі. До того ж з 1 жовтня поточного року значну кількість жінок держава взяла на військовий облік

В даному випадку йдеться про тих українок, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність. Це стосується всіх жінок, які мають диплом про відповідну освіту, а також тих, хто працює за цією спеціальністю. Інші ж спеціалістки, чия професія споріднена з військовою справою, можуть прийти до ТЦК за власним бажанням.

Окремо поставало питання, чи мають право такі жінки покидати Україну та їхати за кордон. На цей час не до кінця зрозуміла відповідь, однак судячи з коментарів офіційних лиць - таки мають. За словами прессекретара Сухопутних сил Володимира Фітьо, зараз не існує технічної можливості перевіряти на кордоні дипломи усіх жінок, які мають намір виїхати з України. Це означає, що військовозобов'язані жінки можуть покидати Україну. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube