Канал “Рада” витратить понад 100 млн грн на програми для телемарафону: їх придбають у компанії, яку пов'язують з Кирилом Тимошенком

Читать на русском

Компанія чиновника заробила 253 млн грн на контенті для марафону за два роки

Читать на русском
Тендери для телемарафону
Рада оголосила тендер на програми для телемарафону за 105 млн. Колаж: Інформатор

Компанія чиновника заробила 253 млн грн на контенті для марафону за два роки

Підприємство “Парламентський телеканал “Рада” ще 2 січня уклало договір із компанією “Кінокіт”, яку журналісти Bihus.Info пов’язували з ексрадником Офісу президента Кирилом Тимошенком. Вона вироблятиме програми для українського телемарафону. А коштуватиме це 104,9 млн гривень.

Про це свідчить тендер, опублікований на Prozorro. Загалом “Кінокіт” має виробити 62 тис. хвилин контенту на замовлення “Ради”.

Зазначається, що фірма-переможець протягом всього 2024 року виготовлятиме новинні телепередачі та інформаційно-аналітичні програми. Серед них – “Прямоефірні студії”, “Виїзні прямоефірні студії”, “Спеціальні репортажі”, “Репортажі мережі корпунктів”, “Документальні проєкти”.

Канал “Рада” витратить понад 100 млн грн на програми для телемарафону: їх придбають у компанії Тимошенка 1

Відомо, що 105 млн гривень – це дві третини всього бюджету каналу “Рада”. Кожна хвилина придбаного контенту вартуватиме платникам податків 1692 грн.

Канал “Рада” витратить понад 100 млн грн на програми для телемарафону: їх придбають у компанії Тимошенка 2

Раніше у ЗМІ повідомляли, що за два роки повномасштабної війни в України ТОВ “Кінокіт” заробило 253 млн грн. Вони виготовляли контент на замовлення “Ради”. 

Що відомо про “Кінокіт”

За даними системи Youcontrol, засновницею та власницею “Кінокіту” є мешканка Одеси Юлія Дроздова. Вона є випускницею Української кіношколи, яку заснувала дружина ексзаступника голови Офісу президента Кирила Тимошенка Альона Тимошенко.

У 2023 році Мінкульт виділив 400 млн грн державного фінансування на кінопроєкти й серіали компаніям, які наближені до вузького кола чиновників від влади, зокрема від Офісу президента, або тим, хто співпрацював з росією впритул до початку повномасштабного вторгнення. Зокрема, “Кінокіт” мали знімати фільм “Театр бойових дій”.

Державне управління справами у 2019 році за 198,5 тис. грн найняло ТОВ “Кінокіт” для технічного забезпечення зйомки і трансляції рекордного за часом пресмарафону Зеленського, який відбувся у приміщенні Kyiv Food Market. Через рік фірма за 43,8 тис. грн забезпечила відеотрансляцію в інтернеті урочистостей з нагоди Дня Збройних сил, що відбулися у Маріїнському палаці. А у 2021 році заробило на бюджетних підрядах 11,67 млн грн.

Вже під час повномасштабної війни, у 2022 році на замовлення каналу “Рада” компанія “Кінокіт” виготовила низку телепередач за контрактами, які уклали напередодні повномасштабної війни. Загальна сума проплат становила 39,5 млн грн.

За даними відомості державного вебпорталу Spending, на виробництві контенту “Єдиних новин” заробітки ТОВ “Кінокіт” становили 107,73 млн грн. Також ДП “Центр захисту інформаційного простору України” без тендера перерахувало компанії 24,5 млн грн. З них 5 млн грн пішло на розроблення та виготовлення відеоінформаційної продукції до Дня захисників і захисниць України. Ще 19,5 млн грн – на створення п’ять циклів передач, пов’язані з відсіччю агресії рф проти України. Таким чином, лише за 2022 рік фірма заробила 171,7 млн грн з державного бюджету.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.