Гроші на серіали під час війни: компанії наближені до ОП та росії отримали мільйони гривень

Читать на русском

Серед переможців конкурсу виявилося чимало компаній, близьких до представників влади

Читать на русском
Серіали за державні гроші зніматимуть ті, хто раніше співпрацював з росією
Хто і скільки коштів отримав на зйомки кіно

Серед переможців конкурсу виявилося чимало компаній, близьких до представників влади

Український Мінкульт цього року виділив 400 млн грн державного фінансування на кінопроєкти й серіали компаніям, які наближені до вузького кола чиновників від влади, зокрема від Офісу президента, або тим, хто співпрацював з росією впритул до початку повномасштабного вторгнення. Зробивши паузу після скандалу з держкоштами на серіал "СМТ. Інгулець", чиновники Мінкульту знову взялися за старе.

Про те, які фірми, і які суми коштів державного фінансування отримали на кіно та серіали з'ясували журналісти-розслідувачі з Bihus.Info. Як виявилось, усі отримувачі або співпрацювали з росією, або ж наближені до влади.

Компанії, наближені до влади

Серед переможців конкурсу виявилося чимало компаній, близьких до представників влади, зокрема, до Офісу Президента. До них належать  три таких компанії:

  • "Артформс Продакшн Україна". Директором цієї компанії є ексдружина колишнього міністра культури Олександра Ткаченка  - Тетяна Гнєдаш. Ця компанія працює над зйомками серіалу про правоохоронців під назвою "ОПГ" за 16 млн грн.
  • "Кінокіт". Ця компані  наближена до колишнього заступника голови ОП Кирила Тимошенка. Вона зніматиме стрічку "Театр бойових дій".
  • "Мейнстрім Пікчерз". Ця компанія належить продюсеру та колишньому бізнес-партнеру глави ОП Андрія Єрмака Артему Колюбаєву. Компанія отримала з бюджету понад 20 млн грн на виробництво трьох кінопроєктів.

Компанії, які співпрацювали з росією

Крім того, до переможців конкурсу увійшли компанії, які раніше співпрацювали з росією. До них належать:

"Фільмстрім". Ця компанія отримала понад 30 млн грн на реалізацію трьох кінопроєктів. Раніше фірма працювала на замовлення телеканалу "Україна", що належить олігархові Ренату Ахметову. Серіали цієї компанії виходили російською мовою. У головних ролях були актори з російської федерації.
"Енерджі фільм продакшн". Ця кінокомпанія отримала майже 40 млн грн на виробництво трьох проєктів. Компанію заснував Віталій Сіренко, який раніше працював над фільмами у росії.
"Основа фільм продакшн". Цій компанії з бюджету виділили кошти на виробництво стрічки "Чотири вікна". Влітку 2023 року компанія презентувала фільм "Юрик" – про події у Маріуполі та 11-річного хлопчика, якого мама вирішила евакуювати з Маріуполя до Естонії. Стрічка опинилася в центрі великого скандалу через сфальшоване висвітлення реальних подій в Маріуполі. 

Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, Зеленський ветував закон про виділення 574 млн гривень на добудову Національного музею Голодомору-геноциду.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.