Гроші на серіали під час війни: компанії наближені до ОП та росії отримали мільйони гривень

Серед переможців конкурсу виявилося чимало компаній, близьких до представників влади

Серіали за державні гроші зніматимуть ті, хто раніше співпрацював з росією
Хто і скільки коштів отримав на зйомки кіно

Український Мінкульт цього року виділив 400 млн грн державного фінансування на кінопроєкти й серіали компаніям, які наближені до вузького кола чиновників від влади, зокрема від Офісу президента, або тим, хто співпрацював з росією впритул до початку повномасштабного вторгнення. Зробивши паузу після скандалу з держкоштами на серіал "СМТ. Інгулець", чиновники Мінкульту знову взялися за старе.

Про те, які фірми, і які суми коштів державного фінансування отримали на кіно та серіали з'ясували журналісти-розслідувачі з Bihus.Info. Як виявилось, усі отримувачі або співпрацювали з росією, або ж наближені до влади.

Компанії, наближені до влади

Серед переможців конкурсу виявилося чимало компаній, близьких до представників влади, зокрема, до Офісу Президента. До них належать  три таких компанії:

  • "Артформс Продакшн Україна". Директором цієї компанії є ексдружина колишнього міністра культури Олександра Ткаченка  - Тетяна Гнєдаш. Ця компанія працює над зйомками серіалу про правоохоронців під назвою "ОПГ" за 16 млн грн.
  • "Кінокіт". Ця компані  наближена до колишнього заступника голови ОП Кирила Тимошенка. Вона зніматиме стрічку "Театр бойових дій".
  • "Мейнстрім Пікчерз". Ця компанія належить продюсеру та колишньому бізнес-партнеру глави ОП Андрія Єрмака Артему Колюбаєву. Компанія отримала з бюджету понад 20 млн грн на виробництво трьох кінопроєктів.

Компанії, які співпрацювали з росією

Крім того, до переможців конкурсу увійшли компанії, які раніше співпрацювали з росією. До них належать:

"Фільмстрім". Ця компанія отримала понад 30 млн грн на реалізацію трьох кінопроєктів. Раніше фірма працювала на замовлення телеканалу "Україна", що належить олігархові Ренату Ахметову. Серіали цієї компанії виходили російською мовою. У головних ролях були актори з російської федерації.
"Енерджі фільм продакшн". Ця кінокомпанія отримала майже 40 млн грн на виробництво трьох проєктів. Компанію заснував Віталій Сіренко, який раніше працював над фільмами у росії.
"Основа фільм продакшн". Цій компанії з бюджету виділили кошти на виробництво стрічки "Чотири вікна". Влітку 2023 року компанія презентувала фільм "Юрик" – про події у Маріуполі та 11-річного хлопчика, якого мама вирішила евакуювати з Маріуполя до Естонії. Стрічка опинилася в центрі великого скандалу через сфальшоване висвітлення реальних подій в Маріуполі. 

Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, Зеленський ветував закон про виділення 574 млн гривень на добудову Національного музею Голодомору-геноциду.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube