Кабмін затвердив нову форму військового квитка: документ зможе формуватися з використанням "Дії"

У військово-обліковому документі буде міститися інформація про вчинення ухилянтом адміністративного чи кримінального правопорушення

Військовий квиток буде мати інакший вигляд
Кабмін затвердив нову форму військового квитка

Кабмін затвердив порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а також нову форму військово-облікового документа. Військово-обліковий документ зможе формуватися в електронній формі засобами порталу "Дія".  

Згідно з постановою Кабміну від 16 травня 2024 р. №559, у військовому квитку буде інформація, зокрема, про те, чи є особа ухилянтом, у разі вчинення такою особою адміністративного чи кримінального правопорушення у сфері військового обліку чи мобілізації. Про це повідомляє Судово-юридична газета.

Військово-облікові документи, оформлені до набрання чинності цією постановою, залишаються дійсними до видачі нового зразка. Постанова набуде чинності 18 травня, одночасно із законом про посилення мобілізації №3633-ІХ (законопроект 10449).

Нова форма військово-облікового документу
Нова форма військово-облікового документу

Новий порядок визначає, що військово-обліковий документ є підтвердженням належності його власника до виконання військового обов’язку. Він оформляється і видається громадянину України, який є призовником, військовозобов’язаним або резервістом, включаючи тих, хто був виключений з військового обліку відповідно до пунктів 3 і 4 ч. 6 статті 37 Закону "Про військовий обов’язок і військову службу" та не отримав такий документ раніше. Це означає, що навіть ті, хто раніше був визнаний непридатним до військової служби чи досяг граничного віку перебування в запасі, отримають військово-обліковий документ. У таких громадян документ не вилучається, а до нього вносяться дані про виключення з обліку.

Військово-облікові документи оформлюються та видаються:

  1. В електронній формі — через Електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста, Державний веб-портал електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони, а також через Єдиний державний веб-портал електронних послуг (Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Дія (за наявності технічної реалізації).
  2. У паперовій формі — на бланку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів від 16 травня 2024 р. № 559.

Військово-обліковий документ в електронній формі містить відомості про громадянина України з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а також інформацію про адміністративні або кримінальні правопорушення, зафіксовані Національною поліцією. Кожна особа може мати лише один військово-обліковий документ на бланку.

Навіщо потрібен військово-обліковий документ

Згідно з останніми змінами, прийнятими в новому законі про мобілізацію №10449 та підписаним президентом 16 травня, відбулися значні зміни у виключенні громадян з військового обліку. Тепер кожен, хто визнаний непридатним до військової служби або досяг граничного віку перебування в запасі, повинен мати при собі військово-обліковий документ. Це стосується всіх осіб, які досягли граничного віку перебування в запасі (від 18 до 60 років).

Важливо відзначити, що для осіб, які були виключені з військового обліку згідно з пунктами 3 та 4 цієї статті, військово-обліковий документ залишається в них. Інформація про виключення з обліку буде внесена до цього документа.

Приписне чи військовий квиток має носити з собою постійно кожен чоловік призовного віку. Адже у будь-який момент представники військкоматів чи правоохоронці можуть звернутися за перевіркою відповідних документів, наприклад, у публічному місці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube