Кабмін затвердив нову форму військового квитка: документ зможе формуватися з використанням "Дії"

Читать на русском

У військово-обліковому документі буде міститися інформація про вчинення ухилянтом адміністративного чи кримінального правопорушення

Читать на русском
Військовий квиток буде мати інакший вигляд
Кабмін затвердив нову форму військового квитка

У військово-обліковому документі буде міститися інформація про вчинення ухилянтом адміністративного чи кримінального правопорушення

Кабмін затвердив порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а також нову форму військово-облікового документа. Військово-обліковий документ зможе формуватися в електронній формі засобами порталу "Дія".  

Згідно з постановою Кабміну від 16 травня 2024 р. №559, у військовому квитку буде інформація, зокрема, про те, чи є особа ухилянтом, у разі вчинення такою особою адміністративного чи кримінального правопорушення у сфері військового обліку чи мобілізації. Про це повідомляє Судово-юридична газета.

Військово-облікові документи, оформлені до набрання чинності цією постановою, залишаються дійсними до видачі нового зразка. Постанова набуде чинності 18 травня, одночасно із законом про посилення мобілізації №3633-ІХ (законопроект 10449).

Нова форма військово-облікового документу
Нова форма військово-облікового документу

Новий порядок визначає, що військово-обліковий документ є підтвердженням належності його власника до виконання військового обов’язку. Він оформляється і видається громадянину України, який є призовником, військовозобов’язаним або резервістом, включаючи тих, хто був виключений з військового обліку відповідно до пунктів 3 і 4 ч. 6 статті 37 Закону "Про військовий обов’язок і військову службу" та не отримав такий документ раніше. Це означає, що навіть ті, хто раніше був визнаний непридатним до військової служби чи досяг граничного віку перебування в запасі, отримають військово-обліковий документ. У таких громадян документ не вилучається, а до нього вносяться дані про виключення з обліку.

Військово-облікові документи оформлюються та видаються:

  1. В електронній формі — через Електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста, Державний веб-портал електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони, а також через Єдиний державний веб-портал електронних послуг (Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Дія (за наявності технічної реалізації).
  2. У паперовій формі — на бланку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів від 16 травня 2024 р. № 559.

Військово-обліковий документ в електронній формі містить відомості про громадянина України з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а також інформацію про адміністративні або кримінальні правопорушення, зафіксовані Національною поліцією. Кожна особа може мати лише один військово-обліковий документ на бланку.

Навіщо потрібен військово-обліковий документ

Згідно з останніми змінами, прийнятими в новому законі про мобілізацію №10449 та підписаним президентом 16 травня, відбулися значні зміни у виключенні громадян з військового обліку. Тепер кожен, хто визнаний непридатним до військової служби або досяг граничного віку перебування в запасі, повинен мати при собі військово-обліковий документ. Це стосується всіх осіб, які досягли граничного віку перебування в запасі (від 18 до 60 років).

Важливо відзначити, що для осіб, які були виключені з військового обліку згідно з пунктами 3 та 4 цієї статті, військово-обліковий документ залишається в них. Інформація про виключення з обліку буде внесена до цього документа.

Приписне чи військовий квиток має носити з собою постійно кожен чоловік призовного віку. Адже у будь-який момент представники військкоматів чи правоохоронці можуть звернутися за перевіркою відповідних документів, наприклад, у публічному місці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.