В Україні запускають мобільний додаток Резерв+: як військовозобов'язаному оновити в ньому дані та що потрібно знати

Міноборони офіційно запустило е-кабінет для військовозобов'язаних, дані в якому можна оновлювати дистанційно

Застосунок для військовозобовʼязаних
Облікові дані тепер можна оновлювати онлайн через Резерв+

В Україні офіційно запустини мобільний додаток для електронного кабінету військовозобов'язаних Резерв+. Через цей сервіс можна дистанційно оновити облікові дані у військкоматі. Це можна зробити тим, хто перебуває в Україні та за кордоном. 

Про те, як працює е-кабінет розповідає РБК-Україна. Нижче наводимо 7 популярних запитань і відповіді на них щодо терміну оновлення данних, обов'язковості встановлення додатку, інформації в е-кабінеті і чи відміняє реєстрація особисте відвідування військкомату після 18 травня. 

1. Як працює е-кабінет?

Застосунок доступний для завантаження на смартфони з операційними системами iOS та Android через App Store і Google Play. За допомогою додатку можна швидко оновити облікові дані та переглянути інформацію з реєстру "Оберіг".

Після встановлення програми потрібно авторизуватися через BankID та ввести необхідні дані: номер телефону, електронну пошту та адресу проживання. Очікується, що близько 70-80% військовозобов'язаних скористаються сервісом, оскільки він дозволяє дистанційно оновити дані без необхідності відвідувати ТЦК чи Центри адмінпослуг.

 

2. Який термін оновлення даних

З 18 травня всі чоловіки віком від 18 до 60 років мають 60 днів для оновлення своїх облікових даних. Якщо цього не зробити до 16 липня, загрожує штраф до 17 000 гривень, згідно зі змінами до законодавства у воєнний час.

3. Чи обов'язковий додаток?

Ні, реєстрація через додаток залишається добровільною. Але електронні кабінети заводяться на всіх військовозобов'язаних, незалежно від того, чи планують вони ними користуватися. Дані можна оновити особисто в ТЦК або через Центри адмінпослуг.

4. Чи встигнуть усі оновити дані до дедлайну?

Міноборони запустило додаток, яким можна буде скористуватися з 18 травня, одночасно з набранням чинності нового закону про мобілізацію. Заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко запевнила, що всі зможуть оновити дані онлайн до 16 липня.

5. Інформація в е-кабінеті

В е-кабінеті можна переглянути дані, завантажені з реєстру військовозобов'язаних "Оберіг" та внесені працівниками ТЦК. Там можуть бути вказані: ПІБ, дата народження, відстрочка або бронювання, постанова військово-лікарської комісії, звання, військово-облікова спеціальність, податковий номер, ТЦК, де особа стоїть на обліку, та інші дані. Якщо є помилки, їх можна виправити через службу підтримки або відвідавши відповідні органи.

На початковому етапі через додаток найпростіше уточнити номер телефону, електронну пошту та адресу проживання. Згодом сервіс дозволить вносити зміни до інших даних.

6. Чи можна скористатися за кордоном?

Так, новий закон про мобілізацію зобов'язує українців призовного віку за кордоном також уточнювати дані. Це можна зробити дистанційно через телефон, електронну пошту або е-кабінет. Після оновлення даних генерується QR-код, що дозволяє отримувати консульські послуги. Для тих, хто не оновить дані або не стане на військовий облік, консульські послуги будуть обмежені.

7. Чи відміняє е-кабінет відвідування військкомату?

Е-кабінет спрощує лише процедуру уточнення облікових даних. Якщо ТЦК потребуватиме більше інформації, вас можуть викликати повісткою. Військово-лікарську комісію все одно потрібно проходити очно.

Важливо: дані мають оновити навіть ті, хто має бронь від мобілізації чи інші підстави для відстрочки. Вимога не поширюється лише на тих, хто був знятий з військового обліку.

Коли запрацює е-кабінет військовозобов'язаного

Електронний кабінет військовозобов'язаного має запрацювати з суботи, 18 травня. Саме в цей день новий закон про мобілізацію офіційно набере чинності. Через електронний сервіс військовозобов'язані можуть оновити військово-облікові дані.Про це повідомив речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін. Він зазначив, що спочатку буде доступна mvp-версія (мінімальний набір функцій у застосунку).

Реєстрація в кабінеті добровільна. Розсилати повістки через нього не будуть. Але якщо військкомату будуть потрібні інші дані чи направити військовозобов'язаного на військово-лікарську комісію, його викличуть повісткою. Також в е-кабінет можуть надіслати повідомлення про дату та час проходження ВЛК. Електронний кабінет доступний також для українців за кордоном. Таким чином вони теж зможуть уточнити дані. Вимога про оновлення облікової інформації прописана у законі про мобілізацію. В іншому випадку обмежуватимуть у наданні консульських послуг.

Нагадаємо, з 18 травня змінюються правила перетину кордону для чоловіків. Це зумовлено тим, що в цей день набуває чинності закон про мобілізацію. Починаючи з суботи прикордонники почнуть перевіряти в чоловіків призовного віку наявність військово-облікового документу (воєнний квиток, приписне, тощо).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube