Їжачки ненавидять Геловін. Зоологи благають пощадити звіряток

Читать на русском

Щорічно після свята на смітнику виявляються тисячі тонн гарбуза

Читать на русском
Їжак та гарбуз у лісі
Це може принести більше шкоди, ніж користі

Щорічно після свята на смітнику виявляються тисячі тонн гарбуза

Вчені закликають не викидати святкові гарбузи у лісі. Вони здатні нашкодити ґрунту, рослинам і навіть вбити деяких тварин.

Після свята ліхтарі з гарбуза вже нікому не потрібні і їх просто викидають, іноді у прилеглі ліси. Але залишати залишки гарбуза у лісі насправді шкідливо для дикої природи, пише Іflscience.

"Схоже, склався міф про те, що залишення гарбузів у лісі допомагає дикій природі", - сказав Пол Бантон, фахівець із взаємодії та зв'язків з громадськістю.

Викинуті гарбузи можуть легко вбити їжаків та інших тварин. Справа в тому, що на початку листопада їжаки прагнуть набрати якнайбільше ваги, щоб пережити зимову сплячку. По суті самі по собі гарбузи не є токсичними для тварин. Однак м'ясистий і волокнистий плід може викликати у їжаків розлад шлунка, діарею, здуття живота та зневоднення, що також може призвести і до смерті.

Крім того, гарбуза, що залишилися, можуть містити свічки і пластикові прикраси, які також можуть бути смертельними для диких тварин при ковтанні. Також гарбуза, що розкладаються, можуть залучити щурів, а також можуть негативно вплинути на баланс грунту.

"М'якоть гарбуза може бути небезпечним для їжаків, приваблює колонії щурів, а також справляє згубний вплив на лісові ґрунти, рослини та гриби", - розповів Бантон.

Що робити зі своїми гарбузами

Більшість експертів рекомендують компостувати його або відправити у сміттєвий контейнер для харчових відходів. М'якоть гарбуза можна запекти або заморозити, а потім використовувати для приготування страв. Але пам'ятайте, що йдеться про свіжі гарбузи, а не ті, що вже простояли кілька днів.

Також з них можна зробити чудові годівниці для птахів. Їх слід тримати високо над землею, щоб не привертати увагу їжаків, щурів та інших тварин. Не забувайте, коли гарбуз почне гнити, його слід викинути у відро для сміття для харчових відходів або компостну яму.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.