Українці в Німеччині почуваються безпечніше, ніж в інших європейських країнах, - опитування

Соціологи з Gradus Research опитали 1700 українців, щоб визначити, як вони себе почувають у країні

Німеччина, українці
Втім українці стурбовані про безпеку дітей у Німеччині

Українці, які перебувають у Німеччині вважають, що почуваються безпечніше, ніж у середньому в країнах Європи. Водночас біженці найбільше стурбовані безпекою своїх дітей. Лише 12% респондентів звертаються до поліції чи органів влади при відчутті небезпеки.

Як повідомив посол України у Німеччині Олексій Макєєв, це підтверджують дані дослідження. Соціологи з Gradus Research опитали 1700 українців.

"Українки та українці в Німеччині в цілому почувають себе безпечніше, ніж у середньому в країнах Європи. Найбільше українки та українці в Німеччині стурбовані безпекою дітей", - заявив посол.

За даними дослідження, 30% звертаються до поліції, коли йдеться про безпеку дітей. Соціологи також виявили, що серед тих, хто звертався до німецьких правоохоронців, 50% не були задоволені рівнем наданої допомоги.

Посол разом з директоркою компанії Gradus Євгенією Близнюк провели зустрічі з федеральним та земельними міністерствами внутрішніх справ Німеччини. Вдалося домовитися про проведення ґрунтовного наукового дослідження, щоб отримати чіткі підстави для подальших дій. Це дослідження допоможе розробити нові інструкції для поліції, переглянути підходи до розгляду скарг та знайти спільну мову попри мовні бар'єри.

Скільки українців планують повернутися додому

Більшість українських біженців, які опинилися в Німеччині та Нідерландах, адаптуються до нового життя за кордоном. Багато з них вже знайшли роботу, житло та планують своє майбутнє. Однак, попри процес інтеграції, більшість опитаних все ще мріють повернутися в Україну. Разом з тим, багато біженців поки не прийняли остаточного рішення щодо свого майбутнього.

Дослідження міграційної платформи EWL розповіло про плани українських біженців у Німеччині та Нідерландах:

Німеччина:

  • 32% респондентів планують залишитися на кілька років.
  • 24% мають намір залишитися принаймні на рік.
  • 8% розглядають можливість залишитися назавжди.

Цифри свідчать про те, що велика частина українців у Німеччині не планує повернення на батьківщину в найближчому майбутньому.

Нідерланди:

  • 44% опитаних планують залишитися на кілька років.
  • 21% мають намір залишитися принаймні на рік.
  • 6% розглядають можливість залишитися назавжди.

У Нідерландах наміри українських біженців трохи відрізняються від ситуації в Німеччині, з більшою часткою тих, хто планує залишитися на кілька років.

Водночас значна частина українських біженців ще не прийняла остаточного рішення про повернення: 18% у Німеччині та 19% у Нідерландах.

Нагадаємо, пів Європи вважає війну в Україні найбільшим викликом для ЄС. Також повідомлялося, що майже 60% українців виступили за перемовини з росіянами заради миру.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube