Із мільйона воюють лише триста тисяч - у Зеленського чекають від Сирського аудиту армії

Читать на русском

В Офісі президента очікують від нового головкома нову стратегію щодо мобілізації - Новини України

Читать на русском
Михайло Подоляк
В ОП чекають на нову стратегію головного командувача ЗСУ

В Офісі президента очікують від нового головкома нову стратегію щодо мобілізації - Новини України

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, розглядаючи складні питання мобілізації та участі військових у бойових діях, підкреслив необхідність проведення аудиту військовослужбовців в Збройних Силах України. За його словами, з майже мільйона осіб, що були призвані для захисту держави, реально брали участь у бойових діях лише 200 000 - 300 000 військових. Ця ситуація, за словами Подоляка, потребує уважного аналізу і вирішення з боку нового головкому ЗСУ.

Про Подоляк сказав в ефірі телемарафону. Він назвав питання мобілізації "прогалиною, яку треба владнати"  і зазначив, що мобілізація має бути постійним процесом, а не випадковим заходом. Головний командувач ЗСУ, Олександр Сирський, відповідно, має визначити оптимальний спосіб використання мобілізованих військових і розробити стратегію ротації, щоб забезпечити ефективну роботу армії.

Подоляк нагадав про важливість аудиту, який має відбутися під керівництвом Сирського, для того, щоб чітко визначити, хто і де знаходиться серед військових, і які потреби потрібно вирішувати в першу чергу. За його словами, цей аналіз дозволить визначити необхідність додаткової мобілізації і забезпечить більш ефективне використання ресурсів української армії.

"Треба чітко розуміти, хто і як проводитиме заміну військовослужбовців, які вже практично 24 місяці перебувають на лінії фронту", – сказав Подоляк.

За його словами, наразі не розглядається мобілізація конкретно 500 000 осіб і це не питання "одномоментного" доукомплектування – воно відбуватиметься поступово. Подоляк каже, що наразі кількість осіб, залучених до бойових дій, складає 200 000 – 300 000.

"Інші були дуже далеко від війни, але ж вони є. Тому, мені здається, одне з ключових завдань Сирського – саме провести аудит: де, як і хто перебуває. І після цього сказати, яка ще додаткова кількість [потрібна]", – зазначив Подоляк.

Призначення Сирського новим головкомом ЗСУ: які зміни вже відбулися

Нещодавнє призначення Олександра Сирського головнокомандувачем ЗСУ стало ключовим кроком у реформуванні військових сил. Президент Володимир Зеленський наголосив на необхідності створення дієвої системи ротації, яка забезпечить оптимальне використання персоналу в ЗСУ.

Сирський є досвіченим командиром, на якого орієнтувалася "опозиційна" частина керівників української армії. Як і кожен військовий, він має сильні та слабкі сторони – і вже почав формувати склад Генерального штабу. Інформатор першим назвав саме Сирського найбільш ймовірним кандидатом. Зокрема, через його успіхи у наступальних операціях.

Нагадаємо, що задля певних змін у військовій сфері ЗСУ, вже у I читанні прийняли новий "мобілізаційний" проєкт. Щоправда, не всі його норми адвокату Ігорю Фещенку здаються реальними. Зокрема, йдеться про перепроходження медогляду людьми з інвалідністю, створення Електронного кабінету військовозобов'язаного та формування спільного реєстру.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.