Зеленський призначив Сирського новим головнокомандувачем ЗСУ замість Залужного

Читать на русском

Новим Головнокомандувачем ЗСУ став Олександр Сирський

Читать на русском
Зеленський подякував Залужному за роботу і назвав ім'я нового Головнокомандувача ЗСУ
Зеленський, Залужний, Сирський

Новим Головнокомандувачем ЗСУ став Олександр Сирський

Президент України Володимир Зеленський подякував Валерію Залужному за два роки його роботи і призначив новим Головнокомандувачем Збройних сил України генерал-полковника Олександра Сирського. Зеленський підкреслив, що до керівництва Збройними Силами України приступає нова управлінська команда. 

Про те, що замість Валерія Залужного новим Головнокомандувачем ЗСУ став Олександр Сирський йдеться у вечірньому зверненні президента. Зеленський додав, що запропонував Залужному й надалі залишатися у команді ЗСУ. Він подякував йому за роки його роботи. 

"Я вдячний генералу Залужному за два роки захисту. Я вдячний за кожну перемогу, яких ми досягли разом і завдяки всім українським воїнам, які героїчно витягують цю війну на собі. Відверто поговорили сьогодні про те, що потребує змін в армії. Термінових змін. Я запропонував генералу Залужному бути й надалі разом у команді Української держави. Буду вдячний за його згоду", - повідомив Зеленський. 

Президент наголосив, що перед зміною командування ЗСУ радився бригадними генералами Андрієм Гнатовим, Михайлом Драпатим, Ігорем Скибюком та полковниками Павлом Палісою і Вадимом Сухаревським.
Усі вони розглядаються на керівні посади в армії. Також Олександр Сирський призначений новим головнокомандувачем Збройних сил України.

"Я призначив генерал-полковника Сирського Головнокомандувачем Збройних Сил України. Сьогодні ж говорив із генералами Мойсюком та Забродським. Їх досвід – на службі державі", - повідомив Зеленський.

Заміна Залужного: що передувало

Президент України Володимир Зеленський раніше підтверджував, що розмірковує про заміну головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. У бесіді із журналістами він підкреслював, що необхідне кадрове оновлення всього управлінського апарату країни. В інтерв'ю першому каналу державного італійського телебачення RAI він зазначав, що йдеться також не лише про звільнення однієї людини, а й у зміні всієї структури управління Україною.

Як відомо, Зеленський пропонував Залужному звільнитися й раніше, але ні очільник ГУР МО Кирило Буданов, ні командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський не погодилися зайняти його місце. Пізніше український президент повідомив Білому дому про плани звільнити головнокомандувача ЗСУ. Повідомлялося, що процес звільнення був тимчасово припинений, оскільки сторони опрацьовували подальші кроки.

Початок розбіжностей між Зеленським та Залужним умовно фіксують із листопадового інтерв'ю Залужного журналу Economist. У ньому головнокомандувач заявив, що ЗСУ не можуть добитися прориву, війна зайшла у глухий кут, а затягування бойових дій загрожує великими ризиками для армії України.

Нагадаємо також, що застарілі пострадянські далекобійні ракети КМ-23 і КМ-24, які рф отримує від Північної Кореї, несуть небезпеку українським містам. Втім, від них є ефективні "ліки": які саме, і чи отримає Україна допомогу від балістичного терору, розповідає авіаексперт Анатолій Храпчинський.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.