ТЦК відтепер працюватимуть цілодобово: що мають право робити військкоми

Читать на русском

Зміни у роботі ТЦК та СП ухвалив Кабмін 9 лютого

Читать на русском
ТЦК та СП
Працівники ТЦК отримали право виконувати свою роботу цілодобово

Зміни у роботі ТЦК та СП ухвалив Кабмін 9 лютого

Відтепер ТЦК в Україні працюватимуть цілодобово. Зокрема, військкоми 24/7 зможуть організовувати проведення медичних оглядів та психологічних обстежень військовозобовʼязаних у ВЛК. Відповідне рішення у п'ятницю, 9 лютого, ухвалив Кабмін.

Про це повідомив постійний представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук. За його словами, Кабмін вніс зміни до Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

В результаті відтепер під час проведення мобілізації та дії воєнного стану працівники ТЦК отримали право виконувати свою роботу цілодобово. Зокрема:

  • розглядати справи про адміністративні правопорушення;
  • накладати адміністративні стягнення відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення;
  • організовувати з визначеною періодичністю проведення медичних оглядів та психологічних обстежень військово-лікарськими комісіями військовозобовʼязаних і резервістів (для районних ТЦК та СП);
  • вести персонально-якісний облік призовників, військовозобовʼязаних та резервістів, облік транспортних засобів, що підлягають передачі ЗСУ та іншим військовим формуванням.

Мобілізація в Україні

7 лютого нардепи у першому читанні проголосували за скандальний законопроєкт про мобілізацію. Підтримали документ 240 депутатів.

Надалі закон чекає доопрацювання в комітетах, узгодження та друге читання. Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія пообіцяв, що до другого читання деякі положення скандального законопроєкту про мобілізацію будуть переглянуті. Йдеться, перш за все, про три пункти: служба людей з інвалідністю та тих, хто за ними наглядає, питання відстрочки для аспірантів-контрактників та блокування рахунків ухилянтів. Як каже Арахамія, є окремі норми проєкту, з якими не згоден ніхто в парламенті.

Нагадаємо: безпілотники українського виробництва стають все краще, і можуть зайняти свою нішу на ринку озброєнь. Чи можуть американці передати нам технології з виробництва власних дронів MQ-9 Reaper, JDAM та Gray Eagle, розмірковує Ярослав Олійник, військовий аеророзвідник, радник Мінстратегпрому.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.