Чому Сирський, а не Буданов: Інформатор першим назвав, хто стане новим головкомом ЗСУ

Читать на русском

Заміну Залужного на Сирського прогнозували, зокрема, через успіхи останньго у наступальних операціях

Читать на русском
Призначення Сирського
Інформатор першим назвав найімовірнішого кандидата на посаду головкого. Колаж: Інформатор

Заміну Залужного на Сирського прогнозували, зокрема, через успіхи останньго у наступальних операціях

У четвер, 8 лютого, головнокомандуючого ЗСУ Валерія Залужного було відправлено у відставку, а на заміну йому прийшов вже колишній командувач Сухопутних військ Олександр Сирський. В Україні багато говорили, що останнього замінить керівник ГУР Кирило Буданов, але Інформатор першим назвав саме Сирського найбільш ймовірним кандидатом. Зокрема, через його успіхи у наступальних операціях.

Про це йшлося у статті “Що трапилося із Залужним – три головні версії: вибори, Станіславович чи раптова перевірка”. Вона була опублікована 30 січня 2024 року.

Проблемою Залужного аналітики називали невдалий літній контрнаступ. Зокрема, зазначили, що генерал добре показує себе в обороні, але йому не вистачає кваліфікації для наступальних операцій, адже він здійснював помилки.

Саме тому Інформатор назвав Олександра Сирського найбільш ймовірним кандидатом на посаду головкома. Причина у тому, що він показав високі результаті під час саме наступів. Як відомо, він командував обороною Києва у перші тижні повномасштабного вторгнення російських окупантів, а також був одним із командувачів контрнатупу на Харківщині восени 2022 року. 

У Залужного ж операцію на Харківщині вважали ризикованою, однак, попри все, вона виявилася успішною. Джерела у ЗСУ також повідомляли, що насправді у війську не всі виступають одноголосно за Залужного – є ті, хто вважає призначення Сирського правильним рішенням. Зокрема, серед військового керівництва. 

Сирський користується підтримкою і з боку політичного керівництва держави. Водночас керівнику Головного управління розвідки його не вистачає, тому у статті прогнозували, що його навряд призначать головкомом. Про це казав і ексрадник керівника Офісу президента Олексій Арестович.

“Безугла написала, що Буданов – здібний генерал, здатний приймати екстраординарні рішення. Але в нього є недолік – він зростав у специфічній системі ГУРу. І незважаючи на чудові особисті знайомства з багатьма військовими, Буданов не ріс у військах. ГУР у нас навіть не підпорядковується генеральному штабу, що ймовірно є великою помилкою. Генштаб має не просити військову розвідку, а наказувати їй. А ГУР у нас підпорядковується Міністерству оборони, так то було придумано. Сказати, що ГУР у нас "долюблюють" у військах – я б так не сказав. І Буданову доведеться розбиратися з тим, що називається «генеральська мафія”, - наголошував він.

Зміни у керівництві ЗСУ

Відставку Залужного обговорювали декілька тижнів, але фактично це відбулося 8 лютого. Про це генерал повідомив одночасно із президентом Володимиром Зеленським. Крім того, стало відомо про оновлення всього керівництва Збройних сил.

Новий головкомом ЗСУ став, як і очікувалося, Олександр Сирський. Натомість Залужному Президент запропонував іншу посаду, яку - невідомо.

Нагадаємо, що виконавці ремонту "синьої" гілки метро та київська влада обіцяють відновити тунель до кінця літа. Проте є кілька факторів, що можуть втрутитись у плани - які саме, і наскільки може затягнутися ремонт, розповідає транспортний фахівець Дмитро Беспалов (спойлер: йдеться навіть не про місяці, а про роки).

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.