Хто у воротах та нападі? Головні питання, на які слід відповісти Сергію Реброву

Хто у воротах та нападі? Головні питання, на які слід відповісти Сергію Реброву

Читать на русском

Новому тренеру потрібно думати про заміну Ярмоленка та Степаненка, а також про героїв обох штрафних

Читать на русском
Хто у воротах та нападі? Головні питання, на які слід відповісти Сергію Реброву
Ребров розмовляє з Маліновським та Мудриком. Фото: УАФ

Новому тренеру потрібно думати про заміну Ярмоленка та Степаненка, а також про героїв обох штрафних

7 червня тренером збірної України став Сергій Ребров. До його призначення збірна України провалила відбір на ЧС-2022 та груповий етап Ліги Націй, програвши валлійцям та шотландцям відповідно. Інформатор розповідає про головні проблеми, які потрібно вирішити новому тренеру, щоб команда повернулася на шлях перемог.

Питання номер один – пост номер один

Після втрати Пятовим місця в основі Шахтаря на посаді основного воротаря збірної з'явилася велика плинність кадрів. Відмінні матчі проводив Георгій Бущан, але йому заважають травми. Анатолій Трубін чудово грає за Шахтар, але поки що йому не щастить з матчами за збірну: його матчі – це 0:3 з Шотландією, 0:2 з Англією та нічиї з Казахстаном та Бахрейном. Андрію Луніну заважає відсутність ігрової практики, через що він припускався помилок і в збірній. А тим часом в Україні ростуть одразу кілька дуже перспективних воротарів: Олександр Сапутін (Зоря), Павло Ісенко (Ворскла), Дмитро Різник (Шахтар).

При цьому воротарська позиція – найскладніша з усіх можливих для ротації. Бущан вже відновився і навіть встиг відбити пенальті за Динамо, Трубін провів хороший сезон у Шахтарі, Лунін через травми Куртуа зіграв рекордні для себе 12 матчів у Реалі – і новому тренеру є, з кого обирати. Вже перший стартовий склад продемонструє, кому саме довіряє Ребров.

Хто забиватиме голи?

Якийсь час здавалося, що питання з основним форвардом збірної закрите, як мінімум, років на п'ять уперед. Роман Яремчук добре взаємодіяв із зоряним півзахистом української збірної, гідно забивав сам і, головне, прогресував від сезону до сезону. Перехід із Гента до Бенфіки, голи Аяксу та Ліверпулю в Лізі чемпіонів виглядали початком великого шляху.

 

Але останнім часом кар'єра Яремчука пішла дуже вниз – і справа навіть не в травмі. Він до неї перестав грати за Бенфіку, пішов у Брюгге, але не заграв і там. Два голи за сезон у Бельгії – дуже мало, і це мотивує шукати інших завершителів.

Прекрасний сезон у Дніпрі-1 провів Артем Довбик, якому не вистачило одного м'яча до історичного рекорду УПЛ за забитими голами. Але будь-яка команда, яка робить ставку на Довбика, сильно обмежує себе тактично: Артем може приносити користь, тільки якщо на нього гратиме вся команда. Саме тому не можна списувати з рахунків двох новачків: Владислава Ваната та Назарія Русіна. Вони обидва командніші гравці, а Русин може за необхідності зіграти й на фланзі – тобто у підіграші Довбику.

Омолодження складу

За всієї великої кількості талантів, яких готові купляти мільйони клуби топ-ліг, збірна України занадто сильно залежить від ветеранів. Андрій Ярмоленко у матчах Ліги Націй проти Вірменії сів на лаву вперше за чотири роки – у всіх інших іграх він, коли здоровий, завжди грав в основі. І якщо до відбору на ЧС-2022 включно Андрій і за грою був одним із найкращих, то ігри Ліги Націй він провалив – насамперед, домашню з шотландцями.

 

Інший гравець основи, якому вже 33 – Тарас Степаненко. Опорний півзахисник має дуже багату історію травм, він грає на дуже енерговитратній позиції – і про заміну йому треба думати вже давно, особливо якщо враховувати, що його головний конкурент у боротьбі за основу – 32-річний Сергій Сидорчук. З іншого боку, Степаненко і грає так, що змушує замислитись швидше про визнання кращим гравцем Шахтаря та ліги, ніж про прощання з ним. Ще один ветеран збірної – 32-річний захисник Інтер Маямі Сергій Кривцов.

Едуард Сарапій провів чудовий сезон у Дніпрі-1, але не потрапив у заявку збірної – чи не доречніше він за того ж Кривцова? А ось молодший гравець для опорної зони у збірній вже є. Данило Ігнатенко, звичайно, не юніор (26 років), але він провів хороший сезон у Бордо – і, можливо, вже заслуговує на те, щоб заміняти Степаненка.

Нагадаємо, що нещодавно одноклубником Кривцова став Ліонель Мессі. На його честь у місті вже підготували мурал, а сам Лео залишається головним фаворитом на виграш чергового Золотого м'яча.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.