Нас розводять на бабки! Є SPF для захисту від сонця корисніші та дешевші. Лайфхак

Мінуси профільних сонцезахисних косметичних засобів у порівнянні з натуральними

Натуральні олії безпечно захистять вашу шкіру від сонця та інших подразників
Натуральні олії безпечно захистять вашу шкіру від сонця та інших подразників

Влітку більшість із нас полюбляє приймати сонячні ванни. А для цього, як відомо, потрібен захист, бо без нього можна отримати опік - легкий, помірний або тяжкий, зі збереженням симптомів від кількох днів до тижня. Крім того, активне сонце провокує на незахищеній шкірі ластовиння, пігментні плями чи, не дай боже, злоякісні утворення. 

Для захисту шкіри від сонячного впливу зазвичай застосовують спеціальні засоби із різними ступенями захисту - всім відомі креми, молочко чи спреї з SPF. 

Довідка. SPF це абревіатура від Sun Protection Factor, що в перекладі означає - захист від сонячного впливу. 

Мінус профільних сонцезахисних косметичних засобів полягає в тому, що достеменно розібратися в них без спеціаліста - вийде навряд. Адже кількість представлених масмаркет варіантів просто ошелешує. Правильно співвіднести щонайменше такі фактори, як тип шкіри/рівень захисту/час його дії/профіль бренду чи виробника/якість косметичного виробу/з його ціною -  задача і правда не з простих. 

Сьогодні, до прикладу сонцезахисне молочко для тіла SPF 30 об'ємом від 150 мл коштує від 250 до 650 гривень, в залежності від виробника. Чим вище ступінь захисту та більший об'єм упаковки, тим, відповідно, вища й ціна засобу.

За умови активного відпочинку один пляжник може скористатись таким флакончиком з десяток раз, сім'я - і того менше. Тож, за нашими скромними підрахунками, такі засоби не є дешевими чи аж надто доступними для пересічного українця. Це ще один мінус профільної сонцезахисної косметики. Але засмучуватись не варто - альтернатива є. 

То які варіанти? 

Перевага вільного ринку полягає в тому, що ви завжди можете скористатись природніми замінниками дороговартісної сонцезахисної косметики. Натуральні SPF-фактори відомі людству вже давно, мало того, вони мають ряд додаткових властивостей, які чинять сприятливий вплив на шкіру. 


Натуральні SPF 

Отже - глобально, натуральні SPF мають низку переваг у порівнянні з хімічними фільтрами. Серед них:

• масло ши,
• масло австралійського горіха,
• конопляна олія,
• масло жожоба,
• кунжутна олія,
• масло з виноградних кісточок,
• масло авокадо,
• масло з кісточок малини,
• кокосова олія.

Кокосова олія

Кокосова олія відома своїми зволожувальними та регенеративними властивостями. Вона має антибактеріальний і протигрибковий ефект, допомагає боротися з подразненням шкіри, стимулює вироблення колагену і захищає від ультрафіолетових променів.

Літр кокосової олії в мережі коштує близько чотирьох сотень гривень. Вистачить вам її надовго. 

Один з найвідоміших природніх SPF - кокосова олія
Один з найвідоміших природніх SPF - кокосова олія

Кунжутна олія

Кунжутна олія знімає подразнення і лущення шкіри, надає їй свіжість, пружність, усуває дрібні зморшки. Її застосовують як пілінг. Завдяки сквалену і вітаміну Е воно активно живить, зволожує і пом'якшує шкіру, стимулює кисневий обмін і кровообіг, сприяє регенерації епідермісу.

Пляшка кунжутної олії об'ємом в півлітри в середньому коштуватиме близько 450 гривень. 

Олія з кунжуту надає шкірі пружність
Олія з кунжуту надає шкірі пружність

Конопляна олія 

Олія з насіння коноплі має безліч унікальних властивостей, що не характерні жодній іншій олії. Багата антиоксидантами, вона перешкоджає тромбозу крові, знижує холестерин та сприяє схудненню. Один із компонентів конопляної олії – хлорофіл – надає продукту зеленуватого відтінку.

Олія містить до 80% незамінних жирних кислот, що є найвищим показником серед рослин. Завдяки наявності антиоксидантів у своєму складі конопляна олія відновлює і захищає шкіру від негативних факторів навколишнього середовища і подразників. Вона підвищує здатність клітин сухої шкіри зберігати необхідну вологу.

Літр конопляної олії коштуватиме близько 650 гривень. 

Конопляна олія відновлює шкіру

Конопляна олія відновлює шкіру

Щоб ви знали

Існують 2 види сонячних променів, від яких треба захищати нашу шкіру: 

  • UVB проміння — 5% від всього ультрафіолету, який досягає Землі: більшу частину цього проміння здатні стримати хмари та скло. 
  • UVА проміння — сягає 95% від усього ультрафіолету, який потрапляє на землю. Саме це проміння є напрочуд небезпечним для шкіри як влітку, так і взимку. 

Крім того, захист від сонця буває різної сили та тривалості, а підбирати його слід за типом шкіри - сухої, жирної, комбінованої чи схильної до подразнень.

  • SPF 10 – захищає протягом 2,5 годин і здатен відбити до 90% ультрафіолету, 
  • SPF 15 – діє протягом 3 годин i 45 хвилин й відбиває 90%,
  • SPF 20 – діє протягом 5 годин, відбиває 93%,
  • SPF 30 – захищає протягом 7 годин i 30 хвилин, відбиває 97%,
  • SPF 50 – активний протягом 12 годин i 30 хвилин, відбиває 98% проміння,
  • SPF 50 + – захищає більш ніж 12 годин і відбиває 99% всього ультрафіолету. 

Також бувають креми-флюїди SPF 70 + та 100 +, для алергіків. Відзначимо, що SPF 10 - 30 + сьогодні зазвичай має не тільки гігієнічна, але й майже вся декоративна косметика для обличчя, наприклад, жіночі BB-креми або тональні пудри.

Всі ці олії можна замовити в мережі чи навіть купити на базарі. Користайтесь на здоров'я та будьте красивими! 

Раніше Інформатор писав, як правильно приготувати кабачки, щоб схуднути.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube