Звідки в дорослих підліткові прищі: хто в зоні ризику - відповідь учених

Читать на русском

На стан вашої шкіри здатен вплинути навіть стрес!

Читать на русском
Прищі, здоров'я, краса, медицина, корисні поради
Чудовий колір обличчя – це не те, з чим ви просто народилися: шкіра вимагає догляду!

На стан вашої шкіри здатен вплинути навіть стрес!

Є категорія дорослих людей, які у підлітковому віці не мали жодних проблем зі шкірою, а подорослішавши, зіткнулися з ними. Експерти ж переконані, що прищі можуть з’явитися в будь-якому віці. Проте домашнє лікування може допомогти. Дерматологи стверджують, що прищі зазвичай з’являються у 30-и та 40-річних людей, навіть якщо вони не мали із цим проблем у підлітковому віці.

При цьому доросих це бентежить чи не більше, ніж молодь, стверджують нью-йорські дерматологи. Й хоча причина появи прищів у дорослих не завжди така "хрестоматійна", як у підлітковому віці (через гормональне дозрівання), їх можна вилікувати в будь-якому віці, йдеться в публікації NYTimes.

Причини появи прищів у дорослих

Прищі виникають, коли пори забиваються жиром, мертвими клітинами шкіри та брудом. Крім того, за даними Американської академії дерматології, в дорослому віці це може бути пов’язано з кількома іншими факторами, серед яких і гормональний. 

Без гормонів - нікуди 

Звичайні гормональні коливання, які відбуваються в житті пізніше, також можуть стати причиною більшості випадків прищів у дорослих. Гормональні коливання викликають надмірну жирність шкіри, що своєю чергою призводить до проблем.

Напевно, всі жінки на планеті в курсі того, що така гормональне акне, яке супроводжує місячні, вагітність, менопаузу, початок чи закінчення прийому гормональних контрацептивів. Чоловіки з природним високим рівнем тестостерону також можуть бути схильні до появи прищів!

Ліки та добавки

Прищі можуть бути побічним ефектом ліків, у тому числі деяких препаратів для психічного здоров’я або кортикостероїдів. Також прищі здатні викликати: 

  • ліки на тестостероні,
  • протизаплідні таблетки,
  • протисудомні препарати,
  • харчові добавки,
  • вітаміни групи В,
  • сироватковий протеїн.

Генетика

Прищі іноді залишаються проблемою на все життя для людей з певним типом шкіри. Наприклад, якщо у вас від природи жирна шкіра або повільніший обмін її клітин. Ці проблеми також можуть посилюватися з віком і гормональними змінами. Наявність такої проблеми у ваших старших родичів може вказувати на те, до чого готуватись.

Стрес та інші проблеми способу життя

Стрес підвищує рівень гормону кортизолу, котрий посилює вироблення жиру в шкірі та може призвести до висипань. Прищі, пов’язані зі стресом, зазвичай зникають, коли стихає стресовий фактор. Стрес також може вплинути на інші сфери життя, включаючи ваш сон і харчові звички, що теж може сприяти появі прищів.

Лікування прищів у дорослих в домашніх умовах

Лікувати несильні висипання можна за допомогою місцевих безрецептурних засобів. Промивання пероксидом бензоїлу може бути хорошою відправною точкою, оскільки ця речовина має антибактеріальну та підсушуючу властивості й допомагає очищати пори. Азелаїнова кислота вбиває бактерії та очищає пори й може допомогти очистити акне. Продукти, що містять саліцилову кислоту, також допомагають відлущувати шкіру, сприяють оновленню її мертвих клітин та запобігають засміченню пор.

Проте, оскільки ваша шкіра стає сухішою з віком і втрачає колаген, ці продукти можуть викликати роздратування шкіри у деяких дорослих. Саме тому дерамтологи рекомендують натомість використовувати продукти з гліколевою кислотою, щоб прискорити обмін клітин шкіри, не пересушуючи її.

Може знадобитися від чотирьох до шести тижнів, щоб побачити поліпшення після використання безрецептурних продуктів. Крім того, шукайте зволожуючі, сонцезахисні та очищувальні засоби з позначкою "безмасляні" або "некомедогенні", радять лікарі.

Чудовий колір обличчя – це не те, з чим ви просто народилися.
Чудовий колір обличчя – це не те, з чим ви просто народилися!

Коли варто звернутися до дерматолога:

  • якщо аптечні продукти не працюють,
  • якщо ви помітили рубці або темні плями від висипань,
  • якщо прищі знижують вашу самооцінку!

Лікар допоможе встановити причину й професійно переглянути такі фактори:

  • інші ваші ліки,
  • дієту,
  • алергію,
  • стрес,
  • захворювання тощо.

Дерматолог також може переконатися, чи ваші висипання насправді є прищами, адже з віком з’являється багато імітаторів прищів. Наприклад, розацеа іноді нагадує акне, а різновид грибкової інфекції, що називається malassezia folliculitis, також може викликати прищі, схожі на шишки.

Виходячи з причини та типу вашої шкіри, дерматологи можуть запропонувати різні методи лікування, включаючи рецептурні ліки та місцеві або пероральні антибіотики.

Догляд за шкірою

Дотримуйтеся наведених нижче порад і почувайтеся впевненіше у своїй шкірі.

  • Підберіть гігієнічний засіб для догляду за шкірою у відповідності до її типу.
  • Очищуйте шкіру наступним чином: міцелярною водою або лосьоном, гелем для умивання, і тільки потім наносьте зволожуючий чи відновлювальний крем. 
  • Людям з жирною шкірою рекомендовані маски з кольорової глини, що підсушують. 
  • Старайтесь не вживайте продукти, на які, як ви знаєте, у вас є алергічні висипання. 
  • Захищайте шкіру влітку від ультрафіолтеу, а взимку від холоду за допомогою спеціальних засобів. 
  • Вживайте продукти з ретинолом, які покращать стан вашої шкіри. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.