Нову "Мрію" будують у секретному місці
Найбільший літак у світі "Мрія" невдовзі знову побачить світ після того, як оригінальний літак знищили окупанти наприкінці лютого. В Україну прибули системи протиповітряної оборони NASAMS і Aspide, а в окупованому Сєверодонецьку знайшли 396 тіл жертв російської агресії.
Про ці та інші головні події 7 листопада - у матеріалі Інформатора.
Гендиректор ДП "Антонов" Євген Гаврилов повідомив, що роботи з будівництва нового літака Ан-225 "Мрія" вже ведуться, у секретному місці. Вартість проекту оцінюється в 500 млн євро. Друга "Мрія" готова вже на 30%.
"Другий Ан-225 буде забезпечений як новими деталями, так і частинами літака, що постраждав", – розповів Гаврилов.
Зібрати гроші допоможе міжнародний аеропорт Лейпциг/Галле, де тимчасово базується авіакомпанія "Антонова" і куди часто літав Ан-225.
В Україну прибули системи протиповітряної оборони NASAMS та зенітно-ракетні комплекси Aspide. Про це повідомив міністр оборони Олексій Резніков. За словами міністра, ця зброязначно посилить українську армію.
З отриманням ЗРК NASAMS Україна зможе значно підвищити можливості протиповітряної оборони не лише у кількісному, але й у якісному складі. Завдяки цьому комплексу можливо надійно прикрити важливі об'єкти та міста від авіаційних ударів, а також знищувати крилаті ракети противника.
Водночас Aspide призначена скоріше для "стаціонарної" роботи та захисту стратегічних об’єктів, як то промислові підприємства, аеродроми, морські порти. Характеристики ЗРК залежить від модифікації.
Окупанти дочекалися листопада, доки земля замерзне, і почали вилучати зі стихійних поховань на території Сєвєродонецька рештки жертв російської агресії. Знайшли тіла 396 людей. До травня включно українська влада здійснювала поховання усіх знайдених загиблих та померлих власною смертю на кладовищі біля Лісової Дачі.
Росіяни захопили Сєвєродонецьк ще на початку літа, але в них була купа справ. Як то не відновити газопостачання, не зробити опалення, не вивезти з міста тонни сміття, не організувати освітній процес, загубити гроші, спрямовані на компенсацію за зруйноване майно. Щоправда, так званий "референдум" вони організувати змогли.
У понеділок, 7 листопада, у Києві та ще семи областях України запровадили відключення електроенергії. Це дозволить уникнути перевантаження високовольтної інфраструктури. Енергомережа країни ще досі не може відновити повноцінну роботу після терористичних атак загарбників.
В частині регіонів доводиться запроваджувати відключення, щоб уникнути перевантаження.
З 06:00 і до кінця 7 листопада будуть активними графіки планових відключень у Києві, Київській, Чернігівській, Черкаській, Житомирській, Сумській, Харківській, Полтавській областях. Регіони, які потерпатимуть від відключень ніхто не обирав – це наслідок руйнувань енергетичної інфраструктури після атак ракет та дронів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.