Енергомережу досі не відновили: 7 листопада у Києві та семи областях будуть відключення

Читать на русском

Планові та аварійні відключення — заходи стабілізації роботи енергосистеми

Читать на русском
Енергомережу досі не відновили: 7 листопада у Києві та семи областях будуть відключення
Ворог атакує об'єкти енергетичної інфраструктури

Планові та аварійні відключення — заходи стабілізації роботи енергосистеми

У понеділок, 7 листопада, у Києві та ще семи областях України запровадили відключення електроенергії. Це дозволить уникнути перевантаження високовольтної інфраструктури. Енергомережа країни ще досі не може відновити повноцінну роботу після терористичних атак загарбників.

Про це повідомили в "Укренерго". В частині регіонів доводиться запроваджувати відключення, щоб уникнути перевантаження.

"З 06:00 і до кінця 7 листопада будуть активними графіки планових відключень у Києві, Київській, Чернігівській, Черкаській, Житомирській, Сумській, Харківській, Полтавській областях. Регіони, які потерпатимуть від відключень ніхто не обирав – це наслідок руйнувань енергетичної інфраструктури після атак ракет та дронів", - наголошується у повідомленні. 

Зазначається, що будуть діяти й екстрені аварійні відключення в окремих областях. Їх запроваджуватимуть обленерго у випадку, якщо дефіцит буде більшим, ніж закладено в графіки. У випадку запровадження аварійних відключень електроенергія може зникати раніше від плану, а обмеження споживання тривати довше.

"Енергетики роблять все можливе, щоб зменшити кількість і тривалість відключень, ми ремонтуємо мережі без зупинок та вихідних. Ми сподіваємося на ваше розуміння. Заощадливе споживання електроенергії допоможе втримати баланс в енергосистемі та не допустити аварійних пошкоджень електромереж через перенавантаження", - йдеться у повідомленні.

Що відомо про атаки на енергосистему України

Об’єднана енергосистема України зазнала масованих ракетних атак 10, 11, 17, 22 жовтня та 2 листопада. Для того, щоб якнайшвидше відновити енергоживлення у той час, поки проводяться оперативні ремонтні роботи, залучаються резервні схеми живлення. Але вони не завжди витримують те навантаження, яке несла в мирний час енергосистема. Це головна причина, чому доводиться вдаватися до погодинних та аварійних відключень.

Рішення щодо введення графіків погодинних відключень в окремих областях діє до того моменту, коли диспетчер того чи іншого обленерго бачить в себе на моніторі різке одночасне збільшення споживання електроенергії. Для того, щоб вберегти електромережі від додаткових аварій, він приймає рішення про застосування екстрених заходів, тобто графіків аварійних відключень (ГАВ) на території області. Коли надмірне споживання та загроза перенавантаження мереж минає, замість ГАВ продовжують діяти графіки погодинних відключень (ГПВ). Саме з цієї причини електроенергія може зникати не в ті години, які заявлені енергетиками в вашій місцевості, а відключення тривати довше, ніж заявлено. 

Нагадаємо, Берислав може залишитися без світла до деокупації. Крім того, у ДТЕК закінчується обладнання для ліквідації наслідків обстрілів.

Також Інформатор писав, що 4,5 мільйони українців залишилися без світла

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.