Яким українці бачать майбутнє країни через 10 років: результати опитування

Українці обрали, з яким із двох сценаріїв майбутнього країни вони згодні більшою мірою – оптимістичним чи песимістичним

Яким українці бачать майбутнє країни через 10 років: результати опитування
Соціологи опитали 1 000 респондентів

Майже 90 % громадян вважають, що через 10 років Україна буде процвітаючою країною у складі ЄС. При цьому серед них 63% повністю поділяють такий погляд, а скоріше погоджуються - 26%. Натомість лише 5% українців мають песимістичні очікування. 

На їхню думку, через 10 років Україна буде країною зі зруйнованою економікою і великим відтоком людей. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного 21-23 жовтня. 

Джерело: КМІС
Джерело: КМІС

Фактично у всіх регіонах абсолютна більшість з надією бачать майбутнє України (від 90% на Заході до 76% на Сході). Потрібно враховувати, що нинішній регіон Схід – це Харківська і Донецька області, де рівень руйнувань і обстрілів особливо інтенсивний. Попри це, 76% вірять у краще майбутнє (і лише 14% бачать у майбутньому руїну). Важливо також звернути увагу на Південь, який зазначає також інтенсивних бойових дій, але де 89% бачать Україну успішною через 10 років (при лише 7% песимістів).

Джерело: КМІС
Джерело: КМІС

Серед усіх вікових категорій абсолютна більшість оптимістично оцінюють майбутнє України. Зокрема, серед 18-29 річний показник становить 94%.

Джерело: КМІС
Джерело: КМІС

Серед респондентів, які обрали російську мову для проведення інтерв’ю, також абсолютна більшість (77%) позитивно оцінюють майбутнє України (песимістів – 14%). Серед респондентів, які обрали для інтерв’ю українську мову, 90% оптимістично оцінюють майбутнє України (при 4% песимістів).

Джерело: КМІС
Джерело: КМІС

Чи готові оптимісти терпіти матеріальні труднощі

Респондентам, які оптимістично бачать майбутнє України через 10 років, ставилося додаткове запитання, а чи готові вони терпіти матеріальні труднощі протягом 3-5 років для досягнення в майбутньому позитивного результату. Серед таких респондентів-оптимістів 96% готові терпіти матеріальні труднощі 3-5 років, якщо в результаті Україна стане процвітаючою країною і членом Європейського Союзу.

Джерело: КМІС
Джерело: КМІС

Як зазначив заступник директора КМІС Антон Грушецький, соціологи чують від західних журналістів та експертів питання, а що ж саме допомагає українцям триматися в умовах нещадного терору росією і не вимагати при цьому від власної влади переговорів з країною-агресором для припинення бойових дій.

"При цьому часто це дійсно щире здивування західних спостерігачів щодо стійкості українців у продовженні збройного опору. Результати цього опитування почасти проливають світло на це питання. Так, у українців є сформований позитивний образ майбутнього України. І що важливо, що ця мрія більшості - успішна Україна у сім’ї європейських народів - вважається цілком досяжною і вартою трагічних "інвестицій» сьогодення. Стійкість - на фронті та у цивільному житті - трансформується у винагороду для себе та нащадків у майбутньому. Це допомагає "тримати стрій" та методично рухатися до реалізації мрії", - додав Грушецький.

Зазначимо, соціологи опитали 1 000 респондентів. Опитування не проводилося на території окупованого росією Криму та Донбасу, а також з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого. Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%, 3,0% для показників, близьких до 25%, 2,1% - для показників, близьких до 10%, 1,5% - для показників, близьких до 5%.

Чи готові українці до переговорів з росією 

У нещодавньому опитуванні українці відповіли, чи готові вони до переговорів з країною-агресором. Попри російські обстріли, які руйнують інфраструктуру та забирають життя людей, 86% українців відповіли, що потрібно все одно продовжувати збройну боротьбу. Зокрема, серед них 71% повністю згодні з такою думкою. Решта 16% скоріше погоджуються. Лише 10% респондентів відповіли, що потрібно перейти до переговорів для якнайшвидшого припинення обстрілів, навіть якщо доведеться піти на поступки росії.

Раніше ми писали, як живуть 4,6 мільйона переселенців в Україні. Також українці відповіли, чи вірять вони в ядерний удар росії. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube