Telegram має вступити у діалог з Україною, або його потрібно закривати, як "Вконтакті" - нардеп Потураєв

Микита Потураєв вважає, що в країні немає можливості ефективного регулювання роботи Telegram та інших соцмереж

Потураєв, телеграм
Політик каже, що технічна база для блокування Telegram в Україні є

Голова комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, депутат від "Слуги народу" Микита Потураєв заявив, що Україні необхідно вжити рішучих заходів щодо Telegram через його потенційну загрозу національній безпеці. За його словами, у разі відсутності діалогу з українською державою, месенджер слід закрити, як це вже було зроблено з російськими соціальними мережами "ВКонтактє" та "Однокласниками".

Про це Потураєв розповів в інтерв'ю "РБК-Україна". Він заявив, що в Україні немає ресурсів і можливостей для ефективного регулювання роботи Telegram та інших соцмереж.

"Ресурсів немає на регуляцію. І не буде. І можливості немає і не буде, бо це не в нашій юрисдикції. Це стосується будь-яких соцмереж", - сказав він.

Політик додав, що без відповідних заходів інформаційна безпека країни може бути під загрозою. На думку Потураєва, єдиним ефективним кроком у цьому випадку може бути повне блокування Telegram в Україні, якщо платформа не вступить у конструктивний діалог з українською стороною. На питання, що робити з месенджером, якщо країна не може забезпечити його ефективну роботу, Потураєв сказав "відключати", як це було з "Вконтактє" та "Однокласниками". Технічна база для цього є.

"Що буде, якщо ми ніяк не будемо звертати уваги на ці загрози - не буде України. Тому що ні про яку інформаційну гігієну ми говорити не можемо", — додав він.

Потураєв також відзначив, що використання Telegram органами влади є проблемою, яка може дорого коштувати країні.

"Коли у тебе 80% населення користується немодерованою соцмережею, причому принципово немодерованою, і керівництво якої не вступає в комунікацію з твоєю державою, це велика помилка", — сказав депутат.

Він вважає, що існуюча ситуація є небезпечною через можливий вплив російських спецслужб на платформу. Потураєв висловив намір розробити законопроєкт, який зобов’яже соціальні мережі або налагодити діалог з українською державою, або підлягати закриттю.

"Або мережі чи платформи встановлюють діалог з українською державою, або держава їх просто закриває", — резюмував він.

Що говорять про заборону Telegram в Україні

Ще у квітні 2024 року Микита Потураєв заявив, що Україні слід розглянути можливість заборони месенджера Telegram, подібно до TikTok в США. Він вважає, що месенджер не співпрацює з українською владою і не вживає достатніх заходів для блокування каналів, які пропагують антиукраїнські настрої. Він навів приклад публікацій, де відео із затриманнями громадян співробітниками ТЦК використовуються для підриву мобілізаційної кампанії. На думку Потураєва, такі дії можуть серйозно шкодити мобілізаційним зусиллям України.

Водночас в ГУР говорили, що українська розвідка розглядає можливості для унормування роботи Telegram в Україні. Це важливо, тому що месенджер часто служить платформою для антиукраїнської пропаганди та розповсюдження дезінформації. Питання блокування месенджера є одним з варіантів вирішення проблеми. В ГУР говорили, що Telegram активно використовується Росією для розповсюдження інформаційних операцій та впливу на українське населення. Однак наразі питання щодо роботи месенджера в Україні залишається відкритим.

Нагадаємо, власників Telegram-каналів, що перешкоджають діяльності ЗСУ, почали заносити до бази Миротворець. Також повідомлялося, що Telegram дозволить урядам країн призначати перевіряючих для боротьби з фейками.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube