Президент України заявив, що українцям потрібно працювати на випередження та поширювати правду про війну
Росія активно інвестує у проведення дезінформаційних кампаній, використовуючи для цього популярні платформи, такі як TikTok і Telegram. Одним з ключових аспектів цієї інформаційної війни, за словами президента Володимира Зеленського, є тиск на свідомість. Цей тиск не обмежується лише українцями, але стосується будь-якої людини, навіть тих, хто перебуває за межами Росії.
Про це президент України повідомив на зустрічі зі студентами Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Буковинського державного медичного університету та Чернівецького торговельно-економічного інституту Державного торговельно-економічного університету. За словами Володимира Зеленського, російські кампанії дезінформації охоплюють суспільства Європи, Сполучених Штатів, Латинської Америки та Африки.
Зеленський наголосив на недопустимості ігнорування російських наративів та закликав до дії. За його словами, Україні потрібно активно протидіяти дезінформації, розповсюджуючи правдиву інформацію про війну. Це вимагає залучення журналістів та впливових особистостей, які не байдужі до справи.
"Коли дезінформаційно росіяни нас атакують, людям потрібно давати більше інформації, більше правди. Максимально бути відкритими, залучати майданчики, які мають велику кількість підписників, залучати відомих людей, яким не все одно, які не просто "голови, що говорять", а які вміють формулювати і доносити правду",
– підсумував президент.
Зеленський закликав забезпечувати доступ до більшої кількості правдивої інформації. Він обіцяв підтримати ініціативи, спрямовані на максимальну прозорість та відкритість, і закликав до активного включення медіа та громадськості для боротьби з дезінформацією.
Окремо він розповів молоді про майбутнє відновлення України та роботу над аналогом плану Маршалла, в якому основне питання буде приділене якраз відновленню енергетики, технологій, економіки. За попередніми розрахунками, ідеться про близько 700 млрд дол. США. Утім, ця сума не остаточна.
"Ми з вами не знаємо реальних сум, тому що ми не закінчили війну. Коли вона закінчиться, буде проаналізовано все. В принципі, партнери погоджуються, що відновлювати Україну будуть усі. Що суми такі, скажімо так, зрозумілі, і вони доступні. Будемо вірити й сподіватися на порядність партнерів – те, що вони говорять, що вони це акцептують, а не просто говорять", – сказав він.
Глава держави додав, що після закінчення війни в нашій країні також розвиватимуться різні напрями освіти: медична, психологічна, безпекова та будівельна. І Україна потребуватиме таких фахівців. Володимир Зеленський також упевнений у тому, що в найближчі роки Україна стане членом ЄС і НАТО.
"НАТО – це для нас зовнішній захист і, безумовно, найкращі гарантії безпеки. Але також я переконаний у тому, що ми посилимо й наш внутрішній захист. Ми зміцнимо нашу безпеку на кордонах, у містах, у громадах. У майбутньому буде зовсім інший підхід і до безпеки, і до будівництва", – зазначив президент України.
13 квітня президент України Володимир Зеленський привітав українців з Днем працівників та працівниць оборонно-промислового комплексу України. Він підкреслив, що це професійний день усіх, хто організовує, проєктує та будує українську силу. За словами глави держави, завдяки українським розробкам путінська система відчуває, що агресія дійсно має свою ціну.
Також президент України Володимир Зеленський домовився з канцлером Німеччини Олафом Шольцем про нову важливу допомогу. Незабаром до України прибуде додаткова система Patriot і нові ракети для тих систем, що є в Україні, запас яких майже вичерпався.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.