Посадовець підкреслив, що справи проти працівників ТЦК через їхні неправомірні дії є, але не міг чітко відповісти скільки їх зараз
Очільник парламентського комітету з питань нацбезпеки і оборони Олександр Завітневич зізнався, що він люто ненавидить працівників ТЦК через бусифікацію військовозобов'язаних українців. Посадовець каже, що справи проти неправомірних дій військових є, утім точну їх кількість він не назвав. На переконання Завітневича, ТЦК мають багато інших інструментів, які можна використовувати, не допускаючи ганебної примусової мобілізації, але часто не використовують їх.
Про ненависть до ТЦК через бусифікацію Олександр Завітневич розповів в інтерв'ю для BBC. За його словами, оборонний комітет ВР реагує на випадки примусової мобілізації, надсилаючи запити в області ТЦК. Очільники ТЦК виправдовуються, що проводять роз'яснювальну роботу. Утім на практиці всього цього недостатньо. Попри те, що випадки примусової мобілізації відрізняються за кількістю у регіонах, факт залишається фактом: бусифікація все ж є, це явище побороти наразі не вдалося.
"Моя особиста думка – я це люто ненавиджу. Як тільки ми бачимо це десь в засобах масової інформації, зазвичай це фейсбук, інстаграм, де люди викладають, то ми відразу на це реагуємо, звертаємося до обласного ТЦК спочатку, чи в Києві в генеральний штаб. І вони визнають це на всіх нарадах, от повірте, бо ми збираємося постійно і говоримо. Керівники, які приходять, зазвичай, вони постійно кажуть: ми проти цього (бусифікації. - ред.), ми постійно проводимо роз'яснювальну роботу", - каже посадовець.
За словами Завітневича, за неправомірні дії проти працівників ТЦК відкривають справи. Утім, він не зміг назвати їх точну кількість. Водночас констатував: бусифікація по областях відрізняється: десь її більше, а десь — менше.
Посадовець каже, що доцільніше навідуватись до військовозобов'язаних, які отримали повістки, але не з'явились за ними. До таких українців треба застосовувати відповідні міри. У ТЦК є безліч інструментів для цього.
"Є в них купа інших інструментів. Ми дивимося, яка кількість людей є в базі Резерв+, дивимося, скільки відправили повісток. Якщо повістка вручена, людина не з'явилася, то їдьте повторно до неї, вручайте, займайтеся цим", - наголошує посадовець.
При цьому у ТЦК кажуть, що мова йде про мільйони людей, які оновили дані через Резерв+ і не прийшли за повістками. Поліції тай й самим ТЦК не вистачає персоналу для того, щоб перевірити цих людей.
У Львові 1 квітня трапився гучний інцидент між військовослужбовцями районного ТЦК та військовозобов’язаним. На його захист стали декілька жінок, які "відбивали" мобілізованого. В результаті чоловік втік від військкомів, його оголосять у розшук.
Кількома днями перед цим співробітників Житомирського ТЦК звинуватили в побитті чоловіка. Військкоми все заперечили та наголосили, що чоловік та його родичі вдалися до маніпуляцій. Вони заздалегідь викликали до ТЦК карету швидкої допомоги.