Якщо оновлений документ приймуть, то вилучення документу має здійснювати поліція; також особа добровільно може здати посвідчення до територіального органу МВС
Верховна Рада найближчим часом розглядне оновлену редакцію урядового законопроєкту щодо тимчасового обмеження військовозобов'язних чоловіків у праві керувати авто за позовами ТЦК. Так, в ухилянтів хочуть забирати водійські посвідчення. Це відбуватиметься, якщо чоловік протягом 10 днів не прибуде до центру комплектування.
Коли саме парламент розгляне оновлений проєкт закону - невідомо. Про це пише Судово-юридична газета.
За законом, ТЦК може звертатися до поліції для примусової доставки ухилянта, якщо він ігноруватиме повістку. Також можуть надсилати рекомендований лист. Зокрема, якщо чоловік впродовж 10 днів не виконає вимогу, очільник ТЦК має звернутися до суду із проханням обмежити йому право на керування транспортними засобами.
Раніше можна було обмежити право керування авто, але тепер посвідчення хочуть вилучати. Здати документ можна буде добровільно або ж це здійнюватиме поліція. Причинами для припинення права на керування авто є:
для призупинення:
Посвідчення знову вважається дійсним з дня:
На Хмельниччині суд покарав військовозобов’язаного чоловіка, який отримав кілька повісток, але не з'явився до ТЦК. За його словами, він ухилявся від мобілізації, оскільки на війні "загинуло багато його знайомих". Тепер він отримав три роки позбавлення волі.
Раніше Хмельницький апеляційний суд визнав винним чоловіка в ухиленні від мобілізації за бойовою повісткою, у якій в його прізвищі припустилися помилки в одній літері. Чоловік на цій підставі два роки уникав служби у війську і навіть переміг у суді першої інстанції. Утім на рівні апеляції його зусилля провалились — тепер він відбуватиме покарання у в'язниці, терміном у чотири роки за злісне ухилення від мобілізації.
У Києві Броварський районний суд скасував постанову ТЦК про штраф раніше бусифікованому чоловіку. Санкція штрафу передбачала покарання у розмірі 25,5 тис. грн. Чоловік вирішив її оскаржити й переміг у суді.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.