Під час голосування активно спиралися на думки про «простий народ» рф
У Словенії фактично провалили голосування щодо визнання росії країною-спонсором тероризму. Це обґрунтували тим, що від такого рішення постраждають прості росіяни. Натомість все ж таки офіційно засудили російську агресію та окупацію українських територій.
Про це повідомили в Euractiv. Комітет парламенту Словенії з питань зовнішньої політики офіційно відхилив пропозицію Демократичної партії щодо визнання рф країною, що спонсорує тероризм. Автори звернення зазначали, що таким рішенням Словенія могла б засудити атаки росії на цивільних жителів України а також нашу критичну інфраструктуру.
«Ми продемонструємо нашу підтримку українському народу, який проявляє неймовірну мужність, захищаючи свою батьківщину і борючись за універсальні цінності свободи і демократії, і в той же час засудимо російське вторгнення», – зазначали представники Демократичної партії.
Проте, правляча коаліція ще до початку голосування виступала проти такого рішення. Міністерка закордонних справ країни Таня Файон додала, що подібна ініціатива «рівносильна покаранню всього російського народу». Правда, враховуючи, що весь цей народі і підтримує вбивство всіх українців, аргумент виглядає спільно.
Проте, мова не йде про виправдання росії. Парламентський комітет все ж одноголосно підтримав заяву про засудження розпочатої росією війни проти України. Також представники парламенту закликали продовжувати допомогати Києву та виступати «за всеосяжний, справедливий і тривалий мир».
У МЗС Словенії окремо додали, що ні в європейському, ні конкретно в словенському законодавстві просто не існує категорії чи списку країн, що підтримують тероризм. Наразі подібні рішення щодо визнання рф спонсором тероризму підтримали тільки сім країн-членів ЄС.
Опозиція при цьому назвала заяву МЗС «млявою». При цьому, колишній міністр закордонних справ країни Анже Логар додав, що дипломатичний тиск на рф потрібно посилювати паралельно із санкціями.
Раніше Словенія ініціювала міжнародну угоду про співпрацю у розслідування воєнних злочинів в Україні. Ініціативу на той момент підтримали 77 країн. Угода має дозволити країнам працювати разом, аби знаходити та карати за законом усіх військових злочинців.
Крім цього, президентка Словенії Наташа Пірц Мусар та посол України Андрій Таран разом відвідали Центр для розміщення українських біженців у містечку Постойна. Цей візит вони зробили напередодні річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну. Президентка Словенії поцікавилася потребами біженців, а наймолодшим з них принесла подарунки.
Нагадаємо, що три європейські країни блокують санкції проти Росатома - ЗМІ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.