Не лише Угорщина, а й Франція та Болгарія хочуть і далі співпрацювати з рф в атомній енергетиці
Санкції Євросоюзу проти російської атомної енергетики блокують Франція, Угорщина та Болгарія. Ці санкції, зокрема, стосуються компанії Росатом.
Про це з посиланням на власні джерела у Європарламенті повідомляє польська агенція PAP.
«Найбільшим прихильником співробітництва в атомній енергетиці з «Ростатомом» є Франція. Угорці кричать найголосніше, посилаючи на національну безпеку щоразу, коли згадується про санкції проти «Росатому». Болгарія також говорить про побоювання щодо надійності поставок», – цитує видання свого анонімного інформатора.
Співрозмовник польських журналістів зазначив, що до Європарламенту надходить інформація про те, що у росії це сприймають як уседозволеність.
"Ростатом", відчувши себе «захищеним» від санкцій ЄС, почав розширювати свою діяльність на інші галузі", - пише РАР.
Водночас представник Польщі у ЄС Анджей Садось упевнений, що атомна енергетика рф має бути під санкціями. Його країна разом з іншими намагається тиснути на незгодних.
"Це один з польських постулатів. Ми над цим працюємо з українською стороною", - сказав Садось.
Росія - це єдина держава у світі, яка дозволяє своїм військовим обстрілювати атомні станції та використовувати їх для прикриття. Наприкінці грудня 2022 року Єрмак наголошував, що Україна буде добиватися запровадження санкцій проти Росатома. Адже країна-агресорка продовжує шантажувати світ ядерною зброєю, а "Росатом" сподівається нарощувати експортний виторг. Їх портфель закордонних замовлень становить 200 мільярдів доларів.
Водночас радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк заявляв, що "Росатом" ще досі має контракти з іншими країнами на будівництво станцій, технології, сировину.
Нагадаємо, 5 лютого президент Володимир Зеленський ухвалив рішення РНБО про запровадження санкцій проти російської атомної галузі. Європарламент проголосував за відмову від російського уранового палива. А далі мають бути накладені санкції проти "Росатому". Ось що потрібно зробити:
Однак, у ЄС такі дії стали наріжним каменем щодо санкцій. Тепер відомо, хто саме підтримує Росатом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.