Гірше бути не може: іранський депутат проговорився про відправку балістичних ракет до Росії

За словами члена парламенту, Іран змушений займатися бартером: обмінює зброю на пшеницю

пуск ракети, пшениця, зерно навантаження, fath-360
В Ірані пояснили постачання балістичних ракет російському агресору необхідністю забезпечити себе пшеницею

Іранський депутат, член парламентського комітету з національної безпеки і зовнішньої політики Ахмад Бахшаєш Ардестані визнав, що його країна постачає балістичні ракети до РФ. Парламентарій не приховує, що це вигідний бартер: росіянам потрібна зброя для атак по Україні, а Ірану - продовольство. Пікантність ситуації в тому, що офіційно Іран заперечує передачу Росії ракет (а також дронів, про які Ардестані теж проговорився).

В інтерв'ю Didban Iran Іранський депутат заявив, що Тегеран отримує долари за продаж зброї та обходить санкції через партнерство з Росією. Іран імпортує з Росії сою, кукурудзу та інші товари. Депутат порівняв співпрацю Ірану із РФ з допомогою країн НАТО Україні. На його думку, якщо європейці продають зброю Україні, то чому Ірану не підтримати союзника, відправивши ракети та безпілотники до Росії.

"Нам доводиться займатися бартером для задоволення наших потреб, включаючи імпорт сої та пшениці. Частина бартеру включає відправку ракет, а інша частина – відправка військових безпілотників до Росії", – сказав депутат.

На питання, чи може відправка балістичних ракет до Росії призвести до подальших санкцій проти Ірану, він відповів, що ні

"Гірше, ніж їсти бути не може. Ми даємо ракети Хезболлі, ХАМАС, Хашд аш-Шаабі (шиїтське ополчення в Іраку - ред.) , то чому не Росії?” - вважає Ардестані .

Ардестані визнав військову допомогу Ірану Росії менш ніж через добу після того, як місія Ірану в ООН спростувала матеріал The Wall Street Journal про передачу балістичних ракет малої дальності до Росії. У міноборони Ірану також заперечують постачання ракет Росії.

Що відомо про передачу іранських ракет Росії

Перша партія ракет іранського виробництва складає 200 одиниць Fath-360, ракет, які літають на відстань до 120 кілометрів. Фактично, це аналог американських ракет до системи HIMARS. Про передачу ракет повідомило британське видання The Times, зазначивши, що отримані росіянами ракети дозволять їм отримати й інші типи ракет для ударів вглиб України. Але Іран в черговий раз відкинув звинувачення щодо постачання зброї Росії.

Країна і раніше відкидала будь-які звинувачення у військовій підтримці Росії. Зокрема, речник МЗС Ірану Нассер Канаані навіть дозволив собі розкритикувати заяви глави держави Володимира Зеленського. Йдеться про його виступ у Конгресі США. Канаані назвав звинувачення у постачанні безпілотників Росії  "безпідставними".

Після цього у грудні 2023 року в Ірані лицемірно заявили про те, що терористи ХАМАСу нібито отримують зброю з "чорного ринку" нашої держави. МЗС України назвало ці слова брехливими, бо в Україні діють прозорі механізми моніторингу отримання та використання озброєння.

За даними The Wall Street Journal, Іран виношував плани щодо передачі Росії балістичного озброєння з січня 2024 року після того, як це почала робити Північна Корея. 

Також є відомості про постачання Тегераном артилерійських снарядів. В обмін на озброєння, Росія, ймовірно, поділилася з Іраном технологіями виготовлення ядерного озброєння та передала найновіші винищувачі Су-35. Країни також проводять спільні військово-морські навчання, залучаючи до їх проведення Китай.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube