МЗС України закликало Іран відмовитися від передачі озброєння Росії
Міністерство закордонних справ України висловило глибоку стурбованість через повідомлення у міжнародних ЗМІ про можливу передачу Іраном балістичних ракет Російській Федерації. У заяві МЗС закликало керівництво Ірану утриматися від надання зброї Росії. В Україні нагадали Ірану, що Росія є державою-агресором відповідно до норм міжнародного права та Статуту ООН.
Як повідомляє пресцентр МЗС, Україна понад два роки страждає від російських обстрілів, у тому числі дронами іранського виробництва. Поглиблення співпраці між Тегераном і Москвою становить серйозну загрозу не лише для України, але й для Європи, Близького Сходу та світової безпеки.
МЗС закликало міжнародну спільноту посилити тиск на Іран і Росію, щоб запобігти ескалації та захистити глобальний мир. У разі підтвердження передачі балістичних ракет, це матиме серйозні наслідки для відносин між Україною та Іраном.
"Закликаємо світову спільноту посилити тиск на Тегеран і Москву заради захисту міжнародного миру та безпеки. Іран має повністю та остаточно припинити надання зброї Росії, аби діями, а не словами довести щирість заяв свого політичного керівництва про непричетність до підживлення російської воєнної машини смерті. Застерігаємо офіційний Тегеран, що у разі підтвердження факту передачі Іраном балістичних ракет до Російської Федерації, це матиме руйнівні наслідки для українсько-іранських двосторонніх відносин", - повідомляє МЗС України.
Західні ЗМІ повідомили, що Іран передав Росії балістичні ракети. Перша партія ракет іранського виробництва складає 200 одиниць Fath-360. Ці ракети літають на відстань до 120 кілометрів. Фактично, це аналог американських ракет до системи HIMARS. Зброя не дуже далекобійна, але за цими ракетами росіянам можуть дати справді серйозну зброю.
Також є відомості про постачання Тегераном Росії артилерійських снарядів. В обмін на озброєння, Іран ймовірно, отримає технології виготовлення ядерного озброєння та найновіші винищувачі Су-35. Країни також проводять спільні військово-морські навчання, залучаючи до їх проведення Китай.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.