Іран у звичній для себе манері прокоментував інформацію щодо поставок Росії балістичних ракет

Іранська місія при ООН заявила, що Тегеран не надає військової допомоги жодній зі сторін у війні

Ракети Fath-360, прапор Ірану та Росії
В Ірані роблять вигляд, що не допомагають Росії

Іран в черговий раз відкинув звинувачення щодо постачання зброї Росії. Про це заявила іранська місія при ООН на тлі інформації про передачу Тегераном балістичних ракет Fath-360 Росії. Тегеран також закликає інші країни припинити постачання зброї до зон бойових дій.

Про це іранська місія при ООН повідомила через державне агентство IRNA. Таким чином Іран як і у випадку Шахедів заявляє про свою нейтральну позицію щодо війни в Україні, відкидаючи дані розвідок про військову підтримку Росії.

"Наш підхід до українського конфлікту залишається незмінним. Іран вважає, що постачання військової техніки сторонам, які беруть участь у війні, лише посилює страждання людей, призводить до руйнування інфраструктури та віддаляє можливість переговорів щодо припинення бойових дій. Це негуманно", - зазначено у заяві.

Іранська місія також закликала до припинення постачання зброї будь-яким воюючим сторонам. Мовляв, Іран не тільки сам утримується від таких кроків, але й закликає інші держави припинити військову підтримку учасників конфлікту, підкреслюють дипломати.

Поставки зброї Іраном до Росії

Нагадаємо, Іран і раніше відкидав будь-які звинувачення у військовій підтримці Росії. Зокрема, речник МЗС Нассер Канаані навіть дозволив собі розкритикувати заяви глави держави Володимира Зеленського. Йдеться про його виступ у Конгресі США. Канаані назвав звинувачення у постачанні безпілотників Росії  "безпідставними".

Після цього у грудні 2023 року в Ірані лицемірно заявили про те, що терористи ХАМАСу нібито отримують зброю з "чорного ринку" нашої держави. МЗС України назвало ці слова брехливими, бо в Україні діють прозорі механізми моніторингу отримання та використання озброєння.

За даними The Wall Street Journal, Іран виношував плани щодо передачі Росії балістичного озброєння з січня 2024 року після того, як це почала робити Північна Корея. Такий порядок речей вже тоді трактувався як озброєння терористів ХАМАСу і збагачення північнокорейського режиму Кім Чен Ина. До того ж, йшлося про те, що передача балістики підвищить здатність Москви завдавати ударів по українській інфраструктурі у критичний момент конфлікту, заявили офіційні особи США.

За даними Інституту вивчення війни (ISW), Росія розширює співпрацю з Іраном, щоб змусити Захід відмовитися надсилати допомогу Україні. Країна-агресор поставляє Тегерану передові радари та системи ППО, залежачи від іншої критичної зброї Ірану.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube