Іран передав Росії балістичні ракети Fath-360: про яку кількість йдеться та що про них відомо

Ракети, які передали росіянам, не дуже далекобійні, але за ними можуть дати справді серйозну зброю

Балістичні ракети Ірану
Україна, Європейський Союз та Сполучені Штати поки що офіційно не коментували цю інформацію

Іран, схоже за все, дійсно передав Росії балістичні ракети. Перша партія ракет іранського виробництва складає 200 одиниць Fath-360, ракет, які літають на відстань до 120 кілометрів. Фактично, це аналог американських ракет до системи HIMARS.

Про передачу ракет пише британське видання The Times. Зазначається, що отримані росіянами ракети дозволять їм вивільнити інші типи ракет для ударів вглиб України. Щобільше, видання пише, що слідом за ракетами Fath-360 Росія може отримати іншу балістику, із дальністю вже до 500 кілометрів.

"Вони завдадуть справжнього удару та зможуть вразити цілі на заході України", – зазначило видання.

Україна, Європейський Союз та Сполучені Штати поки що офіційно не коментували цю інформацію. Проте раніше західні ЗМІ писали про те, що десятки російських військових проходили навчання в Ірані. Тегеран навчав їх використовувати свої балістичні ракети.

Чергова зброя терору? Що відомо про іранські Fath-360

Fath-360 – іранська ракета для ударів по цілям у близькому тилу противника, яка фактично є зменшеною версією далекобійної ракети Fateh-110. Західні експерти називають цю ракету аналогом боєприпасу GMLRS для M142 HIMARS, або снарядів для російських РСЗВ "Торнадо-С".

Ракета має максимальну дальність польоту до 120 кілометрів. При довжині 5,1 метра та вазі 787 кг Fath-360 оснащена фугасною 150-кілограмовою боєголовкою, КВО (кругове відхилення) складає до 30 метрів, тобто точність в неї невелика. Один з головних моментів – подібно до більшості іранських ракет, пускова для Fath-360 може бути замаскована під цивільну вантажівку (як і пусковий контейнер для "шахедів", доречі).

Іран передав Росії сотні балістичних ракет: що саме передали та що відомо про ці ракети 1

Цікаво, що раніше Fath-360 взагалі не фігурувала, як ракета, яка могла б зацікавити Росію. Кремль був значно більше зацікавлений отримати її "старшу сестру" Fateh-110, або ракети Ababil та Zolfagar. Чому врешті-решт вибір Москви зупинився на Fath-360 – незрозуміло.

Співпраця двох диктаторських режимів

З початку повномасштабної війни в Україні посилилась співпраця між Росією та Іраном. Країна-агресор закуповує у Тегерана безпілотники, а тепер ще й ракети. США застерігали владу Ірану від такого кроку, бо інакше будуть запроваджені нові санкції. Але загрози не спрацювали. Балістичні ракети вже у РФ.

Очікується, що санкції стосуватимуться іранських підприємств та осіб, які беруть участь у передачі РФ озброєння. Також вони торкнуться іранських перевізників, транспортних компаній та авіакомпанії Iran Air. Їх заборонять літати в європейські аеропорти. Київ також запровадив санкції проти Ірану за сприяння Росії в агресії проти України. Їх термін – 50 років.

Також є відомості про постачання Тегераном артилерійських снарядів. В обмін на озброєння, Росія, ймовірно, поділилася з Іраном технологіями виготовлення ядерного озброєння та передала найновіші винищувачі Су-35. Країни також проводять спільні військово-морські навчання, залучаючи до їх проведення Китай.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube