Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
За даними міського голови Мелітополя, більшість дітей прагне вчитись онлайн за українською програмою
9 вересня міський голова Мелітополя Іван Федоров розповів про те, як навчаються діти в місті, яке вже майже 200 днів перебуває в окупації. Російські військові контролюють навчання, а в школах постійно лунає російський гімн. Тому все більше батьків переводять дітей на онлайн навчання до українських шкіл.
«Ситуація в місті Мелітополі з кожним днем все депресивніша. Тому що вже майже 200 днів в окупації знаходиться наше місто. Вересень ознаменований початком учбового процесу. Учбовий процес розпочався як на окупованій території рашистами, так і українською владою в наших школах дистанційно», - сказав міський голова окупованого міста.
За його словами, зараз в школах окупованого Мелітополя лунає російський гімн. В закладах знаходяться російські військові, які не дозволяють учням виходити з приміщення на перервах.
«1 вересня вони (російські військові – ред.) намагалися примусити наших дітей приходити до шкіл. Примусити батьків приводити своїх дітей до шкіл. Але сьогодні чітко вже зрозуміло на 9 день навчального процесу, що це точно не про освіту, а про промивання мізків. Російські військові обходять класи. Російські військові не випускають дітей зі школи на перервах. І повністю контролюють учбовий процес російські солдати. Діти часто чують лайки між солдатами та вчителями. На кожній перерві діти також чують лише гімн росії. І це точно не про навчальний процес», - заявив Іван Федоров.
За офіційними даними, сьогодні 14 тисяч учнів з Мелітополя навчаються в українських школах. «Минулого першого вересня в місті до шкіл поступило 15 тисяч учнів. 15 400, якщо бути точним. Тож сьогодні ми маємо зменшення лише на 10%. З іншого боку з 1 вересня є динаміка на збільшення кількості учнів в наших українських школах на дистанційній формі навчання», - заявив Федоров.
Як повідомив очільник міста, з 22 шкіл в окупованому Мелітополі зараз відкрилося 15.
«Фактично працюють не більше 6-7 шкіл. 1 вересня їх (учнів о школах окупованого міста – ред.) більш декількох тисяч. Але після того, як батьки побачили, що в деяких класах є одна-дві дитини, в деяких школах є 50 дітей, вони зрозуміли, що це точно не про освітній процес. Якщо у нас на дистанційному навчанні з 1 вересня є позитивна динаміка щодо збільшення учнів, то в школах на тимчасово окупованих територіях бачимо навпаки – зворотна динаміка», - заявив голова міста.
Те саме стосується вчителів. Після того, як прийняли санкції за ініціативою міністерства з тимчасово окупованих територій проти викладачів-колаборантів, вони намагаються повернутися до українських шкіл на вузів. Нагадаємо, що освітян на тимчасово окупованій території можуть притягнути до відповідальності за співпрацю з росією. Це станеться за умови, якщо вчителі будуть працювати за російською освітньою програмою.
Через брак освітніх кадрів окупанти залучили до навчального процесу в Мелітополі 500 вчителів з Росії. Варто відзначити, що серед колаборантів у місті немає жодного директора школи. Російські окупанти у 5 школах в центрі окупованого Мелітополя розмістили свої військові бази. 1 вересня усі школи були оточені військовими, вхід до шкіл був через металошукачі, а батьків до навчальних закладів майже не пускали. Діти здебільшого не ходять до шкіл, але росіяни продовжують тиснути на батьків, погрожуючи штрафами та позбавленням батьківських прав.
Інформатор писав, що рашисти завезли у Мелітополь 10 хімічних лабораторій.
Олена Скобцева