Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Данило Гетманцев вважає, що Україні потрібні будуть працівники робітничих спеціальностей для відбудови країни
Голова комітету Верховної Ради з питань податкової, митної та фінансової політики Данило Гетманцев заявив, що через війну та вибуття робочої сили в Україні стали серйозні структурні проблеми на ринку праці. Тому, вважає він, в Україну потрібно залучати мігрантів з бідних країн. Вони б могли закрити потреби у працівниках робітничих спеціальностей.
Про це він повідомив у своєму телеграм-каналі. Гетманцев опублікував статистику рівня безробіття в Україні. На ній видно, що він зростає. У цьому ключі Гетманцев заявив, що в цілому відновлення економіки впливатиме на показники зайнятості, що призведе до зменшення безробіття. Представники бізнесу говорять, що знайти зараз кваліфікованого спеціаліста за реальну зарплатню — це справжній квест.
"На жаль, ситуація є такою, що тут не має простих і швидких рішень. І мобілізацію треба проводити, і підприємства повинні мати більшу передбачуваність у питаннях бронювання. Але бронювання/ мобілізація – лише окремий пласт проблем на ринку праці, які можна подолати тільки спільними зусиллями влади і бізнесу", - написав він.
Щодо повернення зовнішніх мігрантів, це також складне питання, додав Гетманцев. Після завершення війни деякі повернуться в Україну, а деякі продовжать дистанційно працювати.
"Після завершення війни я б не виключав з порядку денного цілеспрямоване залучення трудової міграції з більш бідних країн або країн зі співставними доходами насамперед для закриття потреби у працівниках робітничих спеціальностей, які точно знадобляться для повномасштабної відбудови", - підсумував нардеп.
Він вважає, що активні бойові дії в Україні можуть тривати довше, ніж до кінця 2024 року. Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики заявляв, що варто готуватися до можливого погіршення у консервативному сценарії, проте уряд має чітку політичну та інституційну рамку для визначення шляху розвитку країни, яка базується на євроінтеграції, детінізації та макрофінансовій стабільності. Водночас він підкреслив, що Україна вже застосовує ці стратегії незалежно від завершення війни.
Також Гетманцев говорив, що збільшення зовнішнього боргу може створити ризики для фінансової системи України. Він також висловив думку, що уряд може досягти нової угоди щодо відстрочки платежів за цим боргом в рамках програми з МВФ.
Водночас Гетманцев заявляв, що не варто радіти з приводу підвищення пенсій. Також він говорив, що з 2025 року українцям доведеться розбиратися самотужки з проблемами, з якими допомагали партнери.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.