Зовнішній борг України збільшився, повідомив Гетманцев
Голова Комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев висловився щодо ризиків, які існують для фінансової системи України через обсяги зовнішнього боргу, що зростають. Він вказав, що останній збільшився на третину за 2023 рік.
Про це Гетманцев написав у телеграм-каналі. Проте, він вважає, що ситуація залишається під контролем. Про це свідчить співвідношення показників зовнішнього боргу до ВВП і міжнародних резервів. Він зазначив, що співвідношення боргу до ВВП зараз значно нижче, ніж у період фінансової кризи 2015-2016 років. Гетманцев пояснив, що до кінця 2023 року Національний банк України оцінював це співвідношення на рівні 90,7% ВВП, що значно менше, ніж у 2015-2016 роках, коли він становив 120-130% ВВП.
Також він додав, що короткостроковий борг повністю покривається міжнародними резервами. На кінець 2023 року короткостроковий валовий зовнішній борг (ВЗБ) із погашенням протягом наступних 12 місяців склав 40,7 мільярда доларів, і майже на 100% був покритий міжнародними резервами.
Крім того, Гетманцев вказав, що більша частина зовнішнього державного боргу, включаючи частину, що належить Паризькому клубу та офіційним кредиторам G7, вже була реструктуризована до 2027 року. Також була проведена реструктуризація єврооблігацій та ВВП-варантів до серпня 2024 року.
Гетманцев додав, що існує ймовірність досягнення урядом нової угоди щодо відстрочки платежів за таким боргом у рамках програми з МВФ. Також він вказав на те, що залишається в силі більша частина валютних обмежень щодо транскордонних переказів, включаючи обслуговування зовнішніх боргів приватного сектора.
Гетманцев попередив про очікувані значні фінансові втрати для України у березні 2024 року. Вони пов'язані з блокадою поляками кордонів. Зокрема, він стверджує, що країна може втратити 6,5 мільярда гривень через недоотримання коштів від митниці. Цієї суми вистачило б, щоб забезпечити всім необхідним півтори бригади ЗСУ. Гетманцев нагадав, що Україна вже стикалася з втратами у семи мільярдів гривень через подібні обставини у минулому.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Як зробити так, щоб українці охоче йшли захищати нашу країну? Український політолог розглядає можливі дії та надає відповіді на це важливе питання. З мотивацією та бойовим духом громадян справа не така проста, як у 2022 році.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.